| Üye ol | 20 Ocak 2017,Cuma

yüzünden cezası yer miyiz?

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 28.04.2011, 11:35 Güncelleme Tarihi: 28.04.2011, 11:39
Etiketler:
polis navigasyon otomobil GPS araba trafik tomtom hollanda
TomTom yüzünden trafik cezası yer miyiz?

, en çok hız yapılan yolların bilgilerini ine para karşılığında verdi.

Görünen o ki teknolojisinden tek faydalanan şehir yollarında kaybolmaktan kurtulan cihazı kullanıcıları değilmiş. 'dan gelen haberlere göre navigasyon cihazı üreticisi , kullanıcılardan gelen bilgilere göre en çok hız yapılan yolların aralarında bulunduğu bilgileri Hollanda ine sattı. suçlarını önlemekte etkili olabilecek olan bu satış işleminden TomTom'un nasıl etkileneceği ise merak konusu.

TomTom'dan yapılan açıklamada, kullanıcıların kimliklerinin gizli tutularak satıldığı bildirilen veriler yüzünden şoförlerin ceza alıp almayacağı şimdilik bilinmiyor. Hollanda polisinin bu bilgileri satın almasındaki amacının yerleştirilecek hız tuzakları için en etkili noktaların tespit edilmesi olduğu söylense de tahminimizce TomTom kullanıcıları bu durumdan pek de memnun olmayacaktır. TomTom'un Hollanda polisinden aldığı para bilinmese de bu olaydan sonra TomTom navigasyon cihazı kullanıcılarından bazılarının firmadan soğuyacağını tahmin etmek mümkün.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

Aras Aras

Çıkıpta bunu "sosyal sorumluluk projesi" olarak bile adlandırabilirler. Evet saçma, ama şöyle bir mantığa oturtunca; "biz hollanda halkının yollarda daha güvenli seyahat edebilmesi amacıyla elimizdeki bilgileri yetkililerle paylaşmaktan mutluyuz. TomTom olarak en büyük hedefimiz herkese sorunsuz, güvenli ve konforlu bir seyahat deneyimi yaşatmak" der çıkarlar. Fakat kişisel bilgilerin, toplu hareket bilgilerinin bu şekilde para karşılığında satılması hiç hoş bir şey değil.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 01.05.2011 11:04
M12 M12

Tomtom'a oldum olası ısınamadım.. En detaylı ve başarılı olan iGO8 bence..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.04.2011 16:50

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 179

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın