| Üye ol | 21 Ocak 2017,C.tesi

kullanıcıların kredi kartları tehlikede

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 27.04.2011, 10:31 Güncelleme Tarihi: 27.04.2011, 11:10
Etiketler:
hack sony ps3 playstation psn hacker playstation 3 playstation network qriocity
PlayStation kullanıcıların kredi kartları tehlikede

, erların yaptığı saldırıyla kullanıcılarının kişisel bilgilerini ve belki de kredi kartı bilgilerini çaldığını duyurdu.

Görünen o ki 'nin başı erlar konusunda bir süre daha dertten kurtulmayacak. Sony yöneticilerinden Patrick Seybold, Blog'dan yayınladığı yazıda "kötü amaçlı eylemler" sonucunda bütün kullanıcılara mail atmak zorunda kaldıklarını duyurdu. Seybold gönderdiği mailde ve 'nin bulut bilişim üzerindeki müzik servisini daha güvenli bir yapıya taşıdıklarını, bu süreçte kapalı olan servisler yüzünden kullanıcılarından özür dilediklerini duyurdu. Servislerin bir hafta içerisinde tekrar hizmete girmesini beklediklerini duyuran Seybold, bunun sebebinin de bir saldırısı olduğunu kabul ediyor.

Sony, resmi açıklamasında, "Olayın detaylarını hala incelemeye devam ediyor olsak da yetkili olmayan bir kişinin sistemden kullanıcılara ait olan isim, adres, ülke, e-mail adresi, doğumgünü, PlayStation Network ya da Qriocity şifresi ve online ID'si bulunuyor. Ayrıca çalınan bilgiler arasında profil bilgileriniz, güvenlik sorusu cevabınız, satın alma geçmişiniz ve fatura adresiniz de bulunuyor olabilir. Şimdilik kredi kartı bilgilerinin çalındığını kesin olarak söyleyemesek de bu ihtimali yalanlamamız da mümkün değil. Eğer PSN ya da Qriocity'e daha önce kredi kartı bilgilerinizi verdiyseniz bunların kötü amaçlı biri tarafından çalınmış olma ihtimali bulunuyor." diyerek kullanıcılarını uyardı.

Şimdilik Sony'den bu yazıdaki özür diler tavırları dışında mağdur olacak kullanıcılarının zararlarının karşılanacağına karşı bir girişim duyamadık. 75 milyon kullanıcısının kredi kartları tehlikedeyken şimdilik sadece kullanıcılarına dikkatli olmalarını ve hesaplarını yakından takip etmelerini tavsiye eden Sony'ye bu saldırıyı yapanın kim olduğu konusunda da bizim aklımıza ilk gelen isim hacker grubu Anonymous oldu. Hatırlanacağı üzere Anonymous yayınladıkları videoyla Sony'ye "sıkı dur geliyoruz" mesajını vermişti. Şimdilik her ne kadar doğrulanmamış olsa da internette PSN'i hackleyenlerin konuşma kayıtları yayınlandı. Bakalım önümüzdeki günlerde bu olayla ilgili ne gibi detaylar ortaya çıkacak.


YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 176

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın