| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

bulundu mu?

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 25.04.2011, 10:11 Güncelleme Tarihi: 25.04.2011, 10:19
Etiketler:
cern bilim tanrı parçacığı büyük hadron çarpıştırıcısı higgs bozonu
Tanrı parçacığı bulundu mu?

‘’ adlı atom bileşeninin ’de yapılan deneyde tespit edildiği söylentileri büyük bir heyecan yarattı.

'in Higgs'i bulma çalışmalarını yürüttüğü "" çalışanlarının sızdırdığı iddia edilen raporun gerçek olup olmadığı tartışılıyor.

Milliyet'in haberine göre, parçacık fiziğinin egemen teorisi olan 'Standart Model'de teorik olarak var olduğu öngörülen nun "niye maddenin kütlesi vardır" sorusunu cevaplayacağı düşünülüyor.

İlk defa Colombia Üniversitesi'nden matematikçi Peter Woit'in blog'una isimsiz bir kişi tarafından gönderilen LHC raporunu incelemeye başlayan fizikçiler iddiaya şüpheyle yaklaşıyor.

Syracuse Üniversitesi'nden Sheldon Stone, rapordaki üretim oranının Higgs'e dair tahminlerden çok daha yüksek olduğunu ve başka bir partikülün bulunmuş olabileceğini söyledi.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

MUCİT-48 MUCİT-48 // ERZİNCAN

34 sene önce TÜBİTAK'A Cumhurbaşkanlığı ve Meclis başkanlığı kanalı ile müracat etmiştim . 5 Boyut, kara enerjiyi hesaplayarak. Şimdi İSBATINI Batılılar yaptı. O zamanki Tübitak daki bilim heyeti şimdi utanıyormu acaba...?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 20.03.2013 16:59

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 171

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın