| Üye ol | 21 Ocak 2017,C.tesi

oynamak iştah açıyor

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 23.04.2011, 11:15 Güncelleme Tarihi: 23.04.2011, 11:15
Etiketler:
yemek bilgisayar araştırma gamer oyun
Oyun oynamak iştah açıyor

Yapılan bir ya göre oynamak yeme alışkanlıklarını da etkiliyor.

başından kalkmayan gençlerin kilo aldıkları toplumda kabul gören bir fikir. Bunun sebebi olarak da gençlerin spor yapmamaları ve günün büyük bir kısmını oturdukları koltukta sabit bir şekilde geçirdikleri görülüyordu. Ancak Kanada'da yapılan bir ya göre esas sebep bu değil. 22 genç erkek denek ile yapılan araştırmalar neticesinde görülüyor ki oynamak, daha fazla yemeye sebep oluyor.

Deneklerin bir koltukta oturduktan sonra ve oyun oynadıktan sonra yemek yemelerini istedikleri deneyde, oyun oynadıktan sonra gençlerin 80 kalori daha fazla yemek yedikleri görülmüş. Oyun oynamanın denekleri acıktırıp acıktırmadığını anlamak için yapılan testler sonucunda ise bir farklılık gözükmemiş. Bu da demek oluyor ki oyun oynayan gençler daha fazla acıkmasa da daha çok yemek yiyor.

Deneye katılan bilim adamlarından birisinin konu üzerinde ilginç bir teorisi bulunuyor. Teoriye göre oyundan sonra yenen yemek, bir bakıma ödül gibi görünüyor. Oyun oynamak da temelde ödül kazanma gibi dürtüleri etkilediği için oyuncular, yemeği ödül olarak görüyor ve oyundan sonra daha fazla yemek yemek istiyor. Son dönemde popüler olan hareket algılayıcılar ile evin içerisinde hoplaya zıplaya oyun oynamak belki bu fazladan alınan kalorilerin yakılmasında olumlu bir etken olabilir.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

samonite samonite // KONYA

Aslında oyun oynarken oluşan, vücıttaki fark edemediğiniz ufak kasılmalar iyi kalori harcatıyor insana. Önemli olan yememek :) O zaman kimse yüzme sporu yapmasın çünkü felaket acıktırıyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.02.2015 15:44
Mico Mico

ben oyle 12 kilo aldim 4 aya

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 21.01.2013 13:12
Muhittin Sönmez Muhittin Sönmez

Şişman kızlar bilgisayar oyunları oynuyor, cici kızlar erkeklerin kalbiyle oynuyor. kafamdaki büyük bir sorun daha çözüme kavuştu, haberi yapan arkadaşa teşekkür ediyorum. Don't play games with my heart girls:))

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 27.04.2011 10:15

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 165

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın