| Üye ol | 20 Ocak 2017,Cuma

Işınla bizi Sıkati!

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 20.04.2011, 16:33 Güncelleme Tarihi: 20.04.2011, 16:40
Etiketler:
teknoloji ışınlama bilim ışık teleport ışınlanma kuantum
Işınla bizi Sıkati!

adamları ışığı yı başardı.

Geleceğe Dönüş filmleriyle büyümüş bir nesil olarak zaman makinasının yapılabileceğini ancak insanların zamanda istedikleri gibi bir ileri bir geri gideceğini öğrendiğimiz günden sonraki en büyük hayal kırıklığımızı da şu anda yaşıyoruz. konusundaki ütopik fikirlerimizden birisi olan da pek insanlara etki edecek gibi görünmüyor. Avustralyalı ve Japon adamlarının birlikte çalışmaları sonucunda ışığı yı başarabildiler. Bu da Tokyo Üniversitesi'ndeki araştırmacıların açıklamasına göre tarihteki ilk ışınlama olayı.

Işığın bir yerde parçalanıp başka bir yerde tekrar oluşturulması prensibiyle çalışan sistem, her ne kadar bizim ışınlanmamızı sağlamıycak olsa da yakında yapılmasını umduğumuz kuantum bilgisayarlar için büyük önem taşıyor. Henüz bu ışınlama olayının bilgisayarlara nasıl bir katkı sağlayacağını tam olarak anlayamamış olsak da resimde görülen ışınlanma makinasının bir bilgisayarda kullanılması durumunda 1960'lardaki "oda büyüklüğündeki bilgisayarlara" 2000'lerde de yaşanabilir.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 156

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın