| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

, ve işbirliğiyle geliyor

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 13.04.2011, 14:37 Güncelleme Tarihi: 11.05.2011, 17:26
Etiketler:
nfc near field communication halkbank bkm Bankalararası Kart Merkezi mastercard
NFC Halkbank, Bankalararası Kart Merkezi ve MasterCard işbirliğiyle geliyor

ve 'ın girişimleriyle, teknolojisi için Güvenilir Servis Sağlayıcı seçildi.

ve , cep telefonları aracılığı ile temassız alışveriş yapabilme imkanı sağlayan teknolojisi konusunda çalışmalarını tamamladıklarını duyurdu. Projede () Güvenilir Servis Sağlayıcı (TSM) seçildi. gps warez rezistif ekran

Konuyla ilgili açıklama yapan Halbank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Bilgehan Kuru "Mobil ödemeler sektörü giderek büyüyor ve NFC teknolojisi ile birlikte, kartlı ödeme sistemlerine, GSM operatörleri, telefon firmaları ve servis sağlayıcılar gibi farklı sektörlerden kurumlar da dahil oluyor. Halkbankası olarak NFC programımızda BKM'nin servis sağlayıcısı olacağı bir modeli tercih etmemizin nedeni, bu modelin ülkemizde mobil ödemelere geçiş süreçlerini standardize edeceğine olan inancımızdır. NFC'nin Türkiye'de çok kısa sürede yaygınlaşacağına düşünüyoruz ve böyle bir sistemin tüm paydaşlar açısından yatırım ve sistem maliyetleri düşüreceğine inanıyoruz" dedi.

BKM Genel Müdürü Sertaç Özinal ise "BKM olarak vizyonumuz yeni teknolojiler ile ilgili tüm gelişmeleri yakından takip etmek ve ülkemizde başarıyla uygulamak. Buna paralel olarak Mart ayı içinde BKM üyesi tüm kuruluşların yararlanabileceği NFC TSM (Güvenilir Servis Sağlayıcı) altyapısı ile ilgili çalışmalarını tamamladığımızı açıklamıştık. BKM olarak en başından kurduğumuz bu sistemin tüm ihtiyaçları karşılayacak şekilde esnek ve ürüne bağımlı olmamasına özellikle dikkat ettik. NFC TSM sistemimiz ile üyelerimize, mobil ödemeler alanında hayat döngüsünü yönetme ve kampanya yönetimini içeren uçtan uca bir hizmet vereceğiz" dedi.

MasterCard Genel Müdürü Mete Güney "MasterCard Türkiye Ofisi olarak 2006 yılında Avrupa'da ilk kez temassız ödemeleri Türkiye'de başlattık. O günden bugüne temassız ödemeler hızla gelişti ve bugün 40.000i aşan temassız işyeri ile artık Türkiye dünyada mobil ödemelere başarıyla geçmeye en hazır ülkeler arasına girdi. MasterCard olarak mobil ödemelerin altyapısını sağlayan MasterCard PayPass teknolojisini 10 yılı aşkın süredir dünyada başarıyla uyguluyoruz. Halkbankası ile başladığımız bu pilot projenin mobil ödemelerin günlük hayatımıza girmesine yardımcı olacağına ve kullanıcılara günümüze yakışan güvenli ve hızı bir ödeme alternatifi sunacağına inanıyoruz" dedi.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 147

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın