| Üye ol | 18 Ocak 2017,Çarş

inin 18. doğumgünü

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 11.04.2011, 09:34 Güncelleme Tarihi: 11.04.2011, 09:41
Etiketler:
e-devlet internet yıldönümü kutlama türkiye
Türkiye internetinin 18. doğumgünü

12 Nisan 2011 salı günü 'nin i 18. yaşgününü kutlayacak.

Teknolojileri Derneği Başkanı Doç. Dr. Mustafa Akgül'ün verdiği bilgiye göre, , bilişim sivil toplum kuruluşları öncülüğünde 11-24 Nisan tarihleri arasında İnternet Haftası'nı kutlayacak.
Üniversiteler, okullar, bilişim firmaları, sivil toplum kuruluşları, ticaret ve sanayi odaları desteği ile Türkiye'nin her köşesinde İnternet Haftası etkinlikleri yapılacak. 18 yaş doğum günü pastası ise Ankara dışında, Samsun, Diyarbakır, Manisa ve İstanbul'un ardından Tunceli Üniversitesi'nde kesilecek.
İnternet Haftası toplumda internet kültürünü yaymak, internet bilincini yaratmak, interneti tanıtmak, büyütmek, yeni projeler başlatmak, sorunları ve çözüm yollarını tartışmak, interneti Türkiye gündemine yerleştirmeyi amaçlıyor.


Hafta boyunca, bilgi toplumu, e-dönüşüm, e-türkiye ve kavramlarının geniş kitlelerle tanıştırılması ve ''İnternet ve Bilişim Fırtınası'' yaratılmak isteniyor. İnternet Haftası etkinliklerinde Türkiye internetinin gündemindeki konular arasındaki iş yaşamı, eğitim, kültür ve demokrasi, bireysel güvenlik, güvenli internet, sosyal ağlar tartışılacak. Hafta boyunca yapılacak etkinlikler, daha çok Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Ege ve Marmara bölgelerinde yapılacak. İnternet Haftasında bir ekip sırasıyla Diyarbakır, Tunceli, Bingöl, Bitlis, Van, Hakkari, Erzurum, Ardahan, Batman ve Mardin'i dolaşacak, seminer ve konferanslar verecek. İzmir ve Manisa'da yoğun etkinlikler yapılacak. İstanbul'da Galatasaray Üniversitesi'nde ''TEKIL Konferansı'', Yıldız Teknikte ''İnternet Yasakları ve Girişimcilik Paneli'' yapılacak.
Ayrıca Kocaeli, Bursa, Uşak, Osmaniye, Kahramanmaraş, Sinop ve Ankara'da da etkinlikler olacak.
Etkinlikler, internethaftasi.org.tr adresinden izlenebilecek. Yapılacak tüm etkinlikler, herkese açık ve ücretsiz olacak.


DÜNYA NEREDE, TÜRKİYE NEREYE GİDİYOR?
Akgül, dünya genelinde 2 milyarı aşkın insanın internet kullanıcısı olduğunu, internete kayıtlı bilgisayar sayısının 778 milyon, web sayısının 313 milyon, alan adının da toplam 205 milyon adet bulunduğunu bildirdi. Blog ve video sayısının yüz milyonlar ölçüsünde olduğunu belirten Akgül, Türkiye'de de 30 milyon dolayında kullanıcının bulunduğunun tahmin edildiğini aktardı.Akgül, Türkiye'de internete kayıtlı bilgisayar sayısının 4 milyon dolayında rapor edildiğini, ..tr altında 250 bin alan adının bulunduğunu anlattı.

Kaynak: AA

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 143

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın