| Üye ol | 20 Ocak 2017,Cuma

Bir maille 8 milyon dolar dolandırıldılar

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 05.04.2011, 11:21 Güncelleme Tarihi: 05.04.2011, 11:57
Etiketler:
hack phishing dolandırıcılık hacking e-mail
Bir maille 8 milyon dolar dolandırıldılar

Amerika’da bir dolandırıcı, gönderdiği maille şirketi kandırıp 8 milyon dolar dolandırdı.

Kredi kartı dolandırıcılığı kullanıcılara büyük sorunlar oluşturmaya devam ederken, şirketler de internet üzerinden yapılan dolandırıcılığın kurbanı olmaya devam ediyor. Amerika'da yaşanan bir olay ise bir şirketten 8 milyon dolar çalmanın bir mail atmak kadar kolay olduğunu kanıtlıyor. Andy Surface, Quad/Graphics isimli şirketi taklit edebilmek için Quad Graph isimli bir banka hesabı açtı ve işe koyuldu.

Quad/Graphics firmasının çalıştığı şirketlere, kendisini şirketin bir yetkilisi gibi göstererek mail atan Surface, bir firmayı kandırdı. Ödeme bilgilerinin olduğu bir mail atan Surface, Conde Nast isimli şirketi bir maille 8 milyon dolar dolandırmış oldu. Olayın açığa çıkması ise gerçek şirketin ödemesini neden alamadığını Conde Nast'a sorması üzerine şirketin FBI'a başvurması ile açığa çıktı. Surface yakalandığında ise 8 milyon dolar banka hesabındaydı.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 129

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın