| Üye ol | 18 Ocak 2017,Çarş

ciler durmuyor, gitti geldi

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 30.03.2011, 15:31 Güncelleme Tarihi: 30.03.2011, 15:41
Etiketler:
bagle rustock microsoft botnet spam spam mail
Spamciler durmuyor, Rustock gitti Bagle geldi

’un birçok mailin sorumlusu olan ’u kapattırması sorunları çözmedi.

Geçtiğimiz haftalarda Microsoft'un girişimleri sonucunda milyonlarca spam mail gönderilmesine neden olan botnette imzası bulunan Rustock'un kapatılmasını sevinçle karşılamıştık. Ancak görünen o ki mail sorunu bu kadar kolay sonlandırılabilecek bir şey değil. 2010 yılı boyunca bütün trafiğinin %28'ini elinde bulunduran ve günde 13.82 milyar spam mail yollayan 'un kapatılmasından sonra Spam maillerde bariz bir düşüş yaşandıysa da bu sorunun ortadan kalkması pek de mümkün gibi görünmüyor.

Rustock kapandıktan sonra tüm dünyadaki spam mail sayısında %33.6'lık bir düşüş yaşandı. Ancak Rustock'un bıraktığı yerden isimli yeni bir tüm hızıyla spam mail göndermeye devam ediyor. 2010 yılı sonlarında günde yaklaşık 8.31 milyar spam mail gönderen bu botnetin de Rustock'tan pek geri kalır bir yanı yok. Gelen diğer istatistikler ise her 208.9 mailden bir tanesinde virüs olduğu ve her 252.5 mailden bir tanesinde kullanıcıyı kandırmaya yönelik sitelere yönlendirme yapıldığı doğrultusunda. Bakalım , spamcilere karşı olan savaşında Bagle'ı da tarihten silebilecek mi?

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 118

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın