| Üye ol | 21 Ocak 2017,C.tesi

sında tazminat talebi 75 trilyon dolara çıktı

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 24.03.2011, 14:11 Güncelleme Tarihi: 24.03.2011, 16:20
Etiketler:
korsan mahkeme limewire dava müzik p2p
LimeWire davasında tazminat talebi 75 trilyon dolara çıktı

’a karşı açılan da endüstrisinin talep ettiği miktar şaka konusu oldu.

Geçtiğimiz yıl, milyonlarca film ve dosyasının paylaşımını sağlayan dosya paylaşım programı olan 'a karşı açılan yı kazanan müzik endüstrisi, hala zafer sarhoşluğundan kurtulamamış olacak ki talep ettikleri para ile yargıçların gözünde "absürt" olmayı başardılar. Şirketlerin LimeWire yüzünden statülerinin zedelendiğini öne süren davacı taraf, LimeWire üzerinden yapılan tahmini ihlal sayısı göz önüne alarak 75 trilyon dolarlık bir tazminat talep ettiler. Ki bu da pek duyulmaya alışıldık bir sayı değil.

Yargıç da talebin saçmalığı üzerine durumu "absürt" olarak değerlendirdi ve reddetti. Daha önce de bazı lerde reddedilen taleplerinde ısrarcı görünen müzik sektörü, son reddedilmelerinden sonra artık şaka konusu olmaya başladılar. Bu arada istedikleri meblağ hakkında daha açıklayıcı olmak gerekirse 1 yıl boyunca dünya üzerindeki herkesin kişi başına düşen milli gelirleri toplanırsa yaklaşık 69 trilyon dolar ediyor. Görünen o ki zaten halkın büyük bir kısmı korsana karşı değilken, müzik endüstrisinin izlediği bu ilginç tutum a olan sempatiyi arttıracak.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 105

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın