| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

'un kaldırıldı

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 18.03.2011, 16:21 Güncelleme Tarihi: 18.03.2011, 16:32
Etiketler:
blogspot blogger digiturk mahkeme sansür google erişim yasağı lig tv
Blogspot'un erişim yasağı kaldırıldı

'ün şikayetiyle Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından erişimi engellenen olayı çözüme kavuşuyor.

Digiturk'un şikayetiyle erişime kapatılan dünyanın en büyük blog platformu, savcılık kararının iptal edilmesiyle yeniden açıldı. Uzunca bir süredir gündemde olan konuyla ilgili,TTNET'ten ve Google'dan gelen yorumlara bir de Abdullah Gül'ün yorumu eklenince ortamın iyice gerilmesinden sonra gülen taraf lar oldu. 'ün şikayeti üzerine Dünyanın en büyük blog barındırma platformlarından 'u kapatan Diyarbakır Cumhurityet Başsavcılığı, bu kararını kaldırdı. Kararın geri çekilmesinde bu yöndeki bilirkişi raporu rol oynadı.

Erişim engellemeden mağdur olan Blogspot kullanıcılarının Diyarbakır Sulh Ceza si, Diyarbakır Ağır Ceza Mahkemesi, Diyarbakır Asliye Ceza Mahkemesi ve Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptığı başvurulara ek olarak 'ın da Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdiği dilekçe sonucunda yapılan incelemeyle blogspot kullanıcılarının esareti sona erdi.

Karar bir hafta içerisinde internet servis sağlayıcı firmalara tebliğ edildikten sonra uygulanmaya başlayacak . Erişim engelinin kaldırılmasında hukukçulardan oluşan bir ekibin uzun süredir Diyarbakır mahkemelerinde gösterdiği çabanın etkili olduğu aktarıldı. Bilirkişi raporlarının mahkemeye sunulması sonrası Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı blog savaşında şimdilik son sözü söyledi.

Kaynak: dipnot.tv
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 95

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın