| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

lar, devrini bitiriyor

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 17.03.2011, 10:51 Güncelleme Tarihi: 17.03.2011, 10:56
Etiketler:
basılı yayın tablet akıllı telefon araştırma online yayın gazete
Online yayınlar, gazete devrini bitiriyor

Yapılan ya göre lar ve ler, lerin geleceğini karartıyorlar.

2011 yılında 4 inçlik bir dan ya da 7 inçlik bir ten bütün haberlere erişebilmek mümkünken kim alır değil mi? lar da bu doğrultuda. The Pew Project araştırmasına göre 2.200'den fazla kişiden alınan sonuçlar gösteriyor ki artık tabletler ve akıllı telefonlar birçok kişinin günlük haber alma alışkanlıkları arasında kendilerine yer edinmişler. Bu da önümüzdeki birkaç on yıl içinde belki de basılı gazetelerin sonunun geleceğinin bir göstergesi olabilir.

İstatistiklere daha detaylı bakacak olursak katılımcıların %42'si hava durumuna tablet ya da akıllı telefonlarından bakıyor. %37'si etraflarındaki restoran ve diğer işletmeler hakkında görüşleri almak için cihazlarını kullanırken %30'luk bir kesim ise bulundukları bölgeyle ilgili haberlerin geneline bakmak için cihazlarını kullanıyor. Yaklaşık %25'lik bir kesim ise maç sonuçları ve trafik durumu için telefon ve tabletlerine güveniyor.

Araştırmanın ortaya koyduğu bir diğer beklenen sonuç ise gençlerin bu yeni duruma daha kolay adapte olabildikleri. 18 – 29 yaş aralığındaki kullanıcıların %70'i cihazları tercih ederken 50 – 64 yaş aralığında bu ordan %33'de kalıyor. Ayrıca araştırmanın ortaya koyduğu bir diğer ilginç sonuç da katılımcıların %23'ü haberleri takip edebilmek için aylık 5 doları gözden çıkarabileceğini söylerken %18'lik bir kesim de bunun için 10$'lık bir bütçe ayırabileceklerini söylüyorlar. Bir gün elektronik cihazların gazetelerin yerini tamamen alması birçok kişiye göre beklenen bir gelişmeydi. Görünen o ki bu değişim tahmin edilenden bir hayli daha hızlı olacak.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 90

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın