| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

Zaman yolculuğu mümkün de, sana bana değil

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 16.03.2011, 12:01 Güncelleme Tarihi: 16.03.2011, 14:54
Etiketler:
büyük hadron çarpıştırıcısı zamanda yolculuk deney cern zaman makinası bilim
Zaman yolculuğu mümkün de, sana bana değil

inin sonuçları arasında şimdi de konuşulmaya başladı.

lere başlandığı andan itibaren dünyayı yok edeceğinden kara delik oluşturacağına kadar birçok farklı teoriye konu olan 'deki nın şimdi de yapılabilmesine neden olacağı konuşuluyor. İddianın sahibi olan Vanderbilt Üniversitesi'nden fizik profesörü Tom Weiler, "Teorimizin uzak bir ihtimal gibi göründüğünü biliyoruz ancak yine de hiçbir fizik kuralına ya da deneylerin sonuçlarına aykırı değil." diyerek teorisinin arkasında durmayı sürdürüyor.

Birçok adamı Büyük Hadron Çarpıştırıcısının atom altı parçaçık olan Higgs bozonunu ortaya çıkartabilmesi durumunda aynı zamanda Higgs "singlet"i denen süpersimetrik etkinin de ortaya çıkmasını bekliyor. Wiler ve çalışma arkadaşı Chu Man Ho'ya göre ise "singlet"lerin 5. boyuta atlama ve zamanda ileri ya da geri giderek belirme özellikleri olacak. İkili, " sadece bu özel partiküllere mümkün olduğu için bir insanın zamanda geriye gidip doğumundan önce ebeveynlerinden birini öldürmesi mümkün değil. Ancak bilim adamları Higgs "singlet"lerinin üretimini kontrol altında tutabilirse geçmişe ya da geleceğe mesaj gönderebilirler." diyor.

Weiler ve Ho'nun teorisi M-teorisi adı verilen bir teori üzerine kurulmuş. Bu teori, atom altı parçacıklar ve kuvvetleriyle ilgili bir teori, ancak bizim bildiğimiz 4 boyutlu evren yerine 10 ya da 11 boyut gerektiriyor. Hayal kırıklığına uğrattığımız bilimkurgu hayranlarından şimdiden özür diliyoruz. Ancak görünen o ki atom altı parçacıkların zamanda ileri ya da geri gidebilecek olmasının önünde kuramsal bir engel bulunmasa da insanların zamanda ileri gidip uçan kaykaylardan bir tane alıp günümüze dönmesi pek de mümkün görünmüyor.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

Polat Polat

Ben hawking e inanırım beyler onun makalesi daha iç açıcı .d

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.09.2015 13:24
Zamanda yolculuk Zamanda yolculuk

Zamanda Yolculuk yapmak mümkün insanın uyku halinde iken bilinçli olarak astral bedeni ile ışık hızından daha hızlı bir şekilde hareket ederek vücud altyapısında bulunan atomları elektriklenme yoluyla yapmak mümkündür . şu anki çalışmalarım doğrultusunda cep telefonlarını wiles dalgalarını değiştirerek enerejiye çevirip gelen dalgalar doğrultusunda kendi enerjisini üreten ve şarj eden cep telefonu tasarlamak saygılar

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 10.10.2013 15:28
Emine Emine

Zamanda yolculuk olmaz diyorsunuz ama insanoğlu yıldız ay ve güneşten başka aydınlatma kaynağı olmaz diyordu edison ışığı buldu eskisi kadar zeka üstünlüğü olan bilim adamlarımız fazla yok fakat zaman makinası icat edilir kesinlikle diye düşünüyorum.!

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 13.05.2013 19:40
Burak POLAT Burak POLAT

İnsan oğlu o kadar aç gözlükü, dünyada ilk insandan son insana kadar herhangi biri bunu başarmış olsaydı, şimdiye kadar diğer insanları yok eder, dünyada tek başına kalırdı...

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 19.03.2011 23:01
doktor doktor

TARDIS olmadan olmaz, boşuna çabalıyorsunuz insan ırkı

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 18.03.2011 16:43

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 89

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın