| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

den önce, depremden sonra

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 16.03.2011, 17:07 Güncelleme Tarihi: 16.03.2011, 17:15
Etiketler:
tsunami afet deprem uydu fotoğrafları uydu fukushima doğal afet japonya depremi
Depremden önce, depremden sonra

Japonya’daki yıkımın etkileri dan çekilen fotoğraflardan görülebiliyor.

Erken uyarı sistemi sayesinde her ne kadar depremden 30 saniye öncesinden haberdar olsalar da, Japonya sıkıntılı anlar yaşamaya devam ediyor. den sonra gelen ve nükleer santral sızıntılarıyla kayıpların sayısının hızla arttığı Japonya'ya dünyanın birçok ülkesinden yardım yağarken, dan çekilen fotoğraflar da yıkımın ulaştığı boyutu gösteriyor.

Havaalanlarından Nükleer Santrali'ne kadar birçok farklı bölgenin görülebildiği resimlerde bir zamanlar son derece düzenli olan yerleşim yerleri şimdi harabeleri andırıyor. Birçok binanın yıkıldığının açıkça görülebildiği resimlerle sayesinde Japon halkının düştüğü zor durum ve yıkımın boyutu da daha net bir şekilde anlaşılıyor. Umarız Japonya bu zor dönemi de mümkün olan en az kayıpla atlatmayı başarabilir ve tsunamilere karşı da depreme karşı aldıkları önlemler gibi önlemler alarak tüm dünyaya örnek olabilirler.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 89

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın