| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

larını buluyor

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 12.03.2011, 15:02 Güncelleme Tarihi: 12.03.2011, 15:13
Etiketler:
japonya depremi kayıp deprem google
Deprem kayıplarını Google buluyor

daha önce Haiti ve Yeni Zelanda'daki doğal afetlerde olduğu gibi insanları bulmakta yardımcı oluyor.

Teknoloji devlerinin gündemi takip ederek ona göre ayak uydurmaları artık çağımızda çok önemli. Bir insanın haber sitelerinden önce , Facebook, Twitter gibi siteleri ziyaret etmesi garip bir durum değil. Çok daha fazla insana ulaşabilen bu sitelerin etkilerini en son Kuzey Afrika'daki "halk isyanlarında" görmüştük.

Japonya'da meydana gelen 8.9 richter şiddetindeki son 140 yılın en şiddetli i, her ne kadar ülkemizde yaşanan büyük depremlerle karşılaştırdığında sonuç olarak "küçük" kalsa da, yüzlerce kişinin ölümüne neden oldu. Belki daha fazlasına da nede olabilir, çünkü ülkenin nükleer santralleri de depremden etkilenmiş durumda.

Ülkemizde elinden gelenin en iyisini yapan operatörler, Japonya'daki Türk vatandaşlarına, ülkemizle daha rahat iletişime geçebilmeleri için TL ve fatura indirim takviyesi yapmışlardı. Google ise hala ulaşamadığınız bir yakınınız var ise bulmakta yardımcı olabilecek.

Google'ın kişi bulucu servisi ise insanların larını diğer insanların yardımıyla bulabilecekleri bir nevi sosyal ağ hazırladı. Daha önce aynı hizmeti Yeni Zelanda ve Haiti'deki doğal afetlerde de vermişti. "Bir kişi arıyorum" sayfasında ulaşamadığınız bir yakınınız ile bilgilere ulaşma şansınız var. Aynı şekilde Japonya'daki insanlar da ulaştıkları yakınlarını buradan bildirerek, diğer insanların da kişinin sağlık durumundan haberdar olmasını sağlıyor.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 83

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın