| Üye ol | 21 Ocak 2017,C.tesi

'tan 6 tane dolar i çıktı

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 11.03.2011, 12:12 Güncelleme Tarihi: 11.03.2011, 12:25
Etiketler:
mark zuckerberg dustin moskovitz forbes facebook milyarder eduardo saverin sean parker zengin
Facebook'tan 6 tane dolar milyarderi çıktı

dergisinin düzenlediği ler listesine damgasını vurdu.

Geçtiğimiz günlerde yeni değeri 65 milyar dolar olarak açıklanan 'un tepesindeki isimler de haliyle bu likten paylarına düşeni alıyorlar. Bunların başında da Facebook'un kurucusu olan geliyor. Zuckerberg, 13.5 milyar dolarlık servetiyle 'un ler listesine girmeyi başardı. Geçtiğimiz yıldan itibaren %238'lik bir yükselme kaydetmiş oldu.

Facebook'un listeye sokmayı başardığı bir diğer isim olan ise dünyanın en genç milyarderi olma özelliğini taşımasının yanı sıra şu an 2.7 milyar dolara sahip ve Zuckerberg'in Harvard'dan oda arkadaşı. Ayrıca Facebook'un da 3. çalışanı. ise okul yıllarında Zuckerberg ile birlikte siteyi kuranlardan birisi. Bugün 1.6 milyar dolar servete sahip. da Saverin gibi kuruculardan ve 1.6 milyar dolara sahip.

Diğer iki isimden birisi olan Peter Thiel, PayPal'ın kurucusu olmasının yanı sıra aynı zamanda bir Facebook yatırımcısı ve serveti 1.5 milyar dolar. Son isim olan Yuri Milner ise Facebook, Groupon ve Zynga yatırımcısı olan ve 1 milyar dolarlık serveti bulunan bir yatırımcı. Facebook bu hızla büyümeye devam ettiği sürece, Facebook'un önde gelen isimlerini, özellikle de Zuckerberg'i, bu gibi listelerin tepesinde görmemiz kuvvetle muhtemel.


YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 82

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın