| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

olaylarını ’tan izlediler, tutuklandılar

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 07.03.2011, 11:55 Güncelleme Tarihi: 07.03.2011, 12:04
Etiketler:
sansür zimbabwe ddos facebook Morgan Tsvangirai mısır
Mısır olaylarını Facebook’tan izlediler, tutuklandılar

ayaklanmalarını izleyen 45 li tutuklanarak göz altına alındı.

Mısır olaylarının başlangıcından Hüsnü Mübarek'in görevi bırakmasına kadar geçen süreçte internet ve özellikle de 'un ne kadar etkili olduğu görülmüştü. devlet başkanı de internetin bu etkisinden biraz çekiniyor olacak ki Facebook ve internete karşı son derece sert bir tutum sergiliyor. Uluslar arası medyayı ülkesine kabul etmeyen Tsvangirai, 'daki ayaklanma olaylarını izleyen ve aralarında avukatlar, öğrenciler ve ticaret sendikacılarının bulunduğu 45 kişinin de göz altına alınmasını sağladı.

Zimbabwe, blog yazarları ve diğer sosyal medyalar aracılığıyla tepkilerini göstermeye çalışırken Vikas Mavhudzi ise tutuklanan ilk Facebook kullanıcısı oldu. Tsvangirai'nin duvarına yazdığı "Mısır'da olanlar diktatörlere bir şok dalgası gönderdi. Özenilmesi gereken silahlar değil, birlikteliğin kendisidir." yazısından sonra devletin anayasal düzenine karşı geldiği gerekçesiyle göz altına alındı.

Olayın duyulmasından sonra ise kimliği bilinmeyen kişiler tarafından Zimbabwe devlet web sitelerine saldırıları yapılmaya başladı. Zimbabwe ise Çinli bir firmayla anlaşarak yapılan bütün bağlantıların kimin tarafından yapıldığını öğrenmeye çalışıyor. Hüsnü Mübarek örneğinden sonra devlet başkanlarının internete karşı daha temkinli bir yaklaşımı olur diye düşünüyorduk ancak görünen o ki Ortadoğu ve Afrika'da daha çok eylemler yapılacak.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 78

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın