| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

'de yine krizi

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 04.03.2011, 10:10 Güncelleme Tarihi: 04.03.2011, 10:12
Etiketler:
kore kuzey kore güney kore dijital savaş hacker hack
Kore'de yine hacker krizi

Güney 'de, 40 kadar Bakanlık ve hükümete bağlı ajansın internet sitelerinin saldırıya uğraması sonucu, bilgisayar güvenlik alarmı verildi.

İnternet güvenliğini sağlamakla görevli AhnLab adlı özel şirket, internet sitesinin saldırıya uğrayan kurumlar arasında, Güney Cumhurbaşkanlığı, Genelkurmay, Dışişleri, Savunma, Birleşme bakanlıkları, istihbarat servisi, vergi dairesi ve parlamentonun bulunduğunu belirtti. Haberleşme Komisyonu (KCC) de sabaha karşı yapılan saldırı haberini doğruladı.

Temmuz 2009 yılında yaşanan yoğun bir bilgisayar saldırısı, Güney Kore ve ABD'de, aralarında Dışişleri Bakanlığı, Beyaz Saray ve Pentagon'un da bulunduğu 25 resmi kurumun internet sitelerine erişimi engellemişti.

Saldırıdan Haberleşme Bakanlığını sorumlu tutan Güney Kore istihbarat servisi soruşturma açmış ama Kuzey Kore'nin sorumluluğunu kanıtlayamamıştı.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 75

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın