| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

lar yeni canavarları yetiştiriyor

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 03.03.2011, 16:35 Güncelleme Tarihi: 03.03.2011, 16:43
Etiketler:
akıllı telefon araştırma kaza internet trafik
Akıllı telefonlar yeni trafik canavarları yetiştiriyor

Yapılan bir , araba kullanırken e girenlerin sayısının hiç de az olmadığını ortaya koydu.

Yapılan lar araba kullanırken telefonla konuşmanın dikkati dağıttığını ve yapma ihtimalini arttırdığını ortaya koyarken, şoförler olayı yeni boyutlara taşımaktan çekinmiyor. ların yaygınlaşması ile artık şoförler direksiyon başındayken e giriyor, Facebook durumlarını değiştiriyor ve hatta maçlara bakıyor. Kulağa uçuk bir fikir gibi gelse de bunu yapanların oranı hayli yüksek: %19.

Amerika'da yapılan araştırma, te internete girenlerin birçoğunun 30'lu yaşlarındaki şoförler olduğunu gösteriyor. Birçoğu da yaptıklarının tehlikeli olduğunu bilmesine rağmen iyi ve dikkatli bir şoför olduklarını iddia ederek yoldayken internete girmeye devam edeceklerini gizlemiyor. Trafikteki diğer kötü alışkanlıklarla ilgili sonuçlar ise %34'ün araç kullanırken telefondan mesaj attığını, %74'ün ise arama yaptıklarını ya da gelen aramaları cevapladıklarını gösteriyor.

Benzer bir araştırma Türkiye'de yapılsa sonuçların nasıl olacağını tahmin etmek çok da güç değil. Her ne kadar çoğu kişide akıllı telefon olmasa da birçok kişi telefonla konuşmakta bir sakınca görmüyor. Hele bir de İstanbul trafiği göz önüne alınırsa birçok insan işe gidene kadar büyük ihtimalle günlük gazetelerini de okuyabiliyordur. Umarız önümüzdeki yıllarda bu konuda bilinçlenerek teknolojiyi uygun yerlerde kullanmayı alışkanlık haline getirebiliriz.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

hyoung hyoung // İSTANBUL

Araba kullanırken cep telefonu ile konuşma yasağı "tweet atmak, facebook'da beğenmek, ... yasaktır" şeklinde genişletilir yakında.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.03.2011 17:12

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 73

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın