| Üye ol | 17 Ocak 2017,Salı

Hepimiz ız

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 01.03.2011, 11:35 Güncelleme Tarihi: 01.03.2011, 11:54
Etiketler:
torrent korsan illegal yasadışı dosya paylaşımı p2p
Hepimiz korsanız

Yapılan bir araştırma, halkın indirmeyle ilgili fikirlerini ortaya koydu.

Yıllardır kapatılan onlarca site ve programa rağmen görülen o ki ın önüne tamamen geçmek neredeyse imkansız. Toplumun büyük bir kısmı (özellikle de Türkiye'de) hala korsan şarkı ve film indirmekte bir sakınca görmüyorlar. na karşı yapılan onca bilinçlendirme girişimlerinden sonra halkın korsanın etik boyutuyla ilgili fikirleri hiç değişmiş gibi görünmüyor.

Rockwool Foundation Research Unit tarafından yapılan araştırmaya katılanlara korsan dosya paylaşımıyla ilgili sorular sorularak 1den 10'a kadar kabul edilip edilemez olduğu soruldu. Katılımcıların %70'i kar amacı olmadan bir şarkıyı internetten para vermeden indirip dinlemenin kabul edilebilir olduğunu söyledi. İşin ilginç tarafı, 1997 yılında yapılan benzer bir araştırmada da bu soruya korsanın kabul edilebilir olduğunu savunanların %70'lik bir dilim olmasıydı. Yani korsana karşı yapılan onca kampanya pek bir işe yaramamış gibi görünüyor. Yeni yapılan araştırmada internetten korsan yollardan indirilen bir ürünü arkadaşa satmayı katılımcıların %75'i kabul edilemez olarak nitelendiriyor.

Görünen o ki önümüzdeki yıllar boyunca da internetten yasadışı şarkı ya da film indirme sayısında pek bir azalma olmayacak. Belki de buna karşı bilinçlendirme kampanyaları yapmak yerine satışa çıkacak ürünlerin daha ucuz bir versiyonunun yapılması daha mantıklı bir çözüm olabilir.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

reci reci

makul bir fiyat olmuş olsa korsan hiç olmaz ama şu an için korsan şart

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 17.03.2011 13:20
cin.net cin.net

ögrenci 10 lira verip albüm mü alır.görülmüs şey değil:):)

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 08.03.2011 14:54
Mr.NET Mr.NET

paylaşmak güzeldir:)

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 03.03.2011 23:33

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 70

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın