| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

lar, ’yı hedef aldı

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 23.02.2011, 14:22 Güncelleme Tarihi: 23.02.2011, 14:32
Etiketler:
hacker hack iran Amerika
İranlı hackerlar, Amerika’yı hedef aldı

lı bir grup , Voice of America’yı leyip Hillary Clinton’a istedikleri mesajı ulaştırabildiler.

İnternet, örgütlerin diğer örgütlere ya da ülkelere tepkisini göstermekteki önemli mecralardan birisi olmayı başardı. Bunun son örneği de araları hiçbir zaman çok iyi olamayan iki ülke arasında yaşandı. lı bir grup , nın en çok bilinen sitelerinden birisi olan Voice of America'yı leyerek mesajlarını tüm dünyaya duyurmayı başardılar.

Iranian Cyber Army olarak bilinen grup VOAnews.com'un DNS ayarlarını değiştirmeyi başararak kendi istedikleri sitelere yönlendirdiler. Bu sitede de yer alan resimde "Yapabileceklerimizi kanıtladık. Bayan Clinton, Amerika'nın kalbindeyken ezilmiş halkların sesini duymak ister misiniz? İslam dünyası Amerika'nın hilelerine inanmıyor. Size İslami ülkelere karışmayı bırakmanız için çağrı yapıyoruz." yazıyordu. Aynı grup benzer saldırıları geçtiğimiz sene içinde Çin'in en popüler arama motoru olan Baidu'ya ve Twitter'a da yapmıştı.

Voice of Amerika'nın Facebook sayfasında duyurduğu olay gösteriyor ki artık ufak grupların büyük sitelerin teknik açıklarını kullanarak mesajlarını duyurabilmesi son derece kolay. VOAnews.com kayıpsız bir şekilde yayın hayatına devam ederken önümüzdeki yıllarda olması muhtemel siber savaşları düşünmekten başka bir şey gelmiyor elimizden. Ayrıca hackerlar ile ilgili yapılacak olan televizyon programı da dünyanın dikkatini hackerlara çekilmeye başladığının bir göstergesi.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 62

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın