| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

İyi ki doğdun

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 22.02.2011, 11:00 Güncelleme Tarihi: 22.02.2011, 16:07
Etiketler:
hüsnü mübarek mısır facebook bebek
İyi ki doğdun Facebook bebek

’da bir baba yeni doğan kızına, ’in gönderilmesinde önemli rol oynadığı için ismini koydu.

Zor zamanlar geçiren ve iç savaşın eşiğinden dönen 'da döneminin kapanmasında internet önemli bir rol oynadı. Yönetimin önce sosyal ağları sonra da bütün interneti kapatma kararlarına rağmen organize olabilen ve eylemlerinden taviz vermeyen Hüsnü Mübarek karşıtları amaçlarına ulaştı. Ancak bu zorlu süreçte en önemli iletişim araçlarından birisi haline gelen 'u da unutmadılar.

Al-Arham gazetesinin haberine göre Gamal İbrahim isimli bir baba 25 Ocak eylemleri olarak anılan ve Hüsnü Mübarek'in istifa etmesiyle sonuçlanan eylemlerdeki oynadığı önemli rolden dolayı kızına Facebook ismini koydu. Habere göre bölge halkı Facebook'a (hem olan hem de sosyal ağ olan) sevgilerini ve desteklerini gösterdiler ve hayata yeni gözlerini açan Facebook bebeği hediye yağmuruna tuttular.

Hüsnü Mübarek'in istifasıyla sonuçlanan ve Facebook'tan başlayan eylemler ülkede hala tazeliğini korurken halk da bu süreci uzunca bir süre unutacağa benzemiyor. Açıkcası biz de Mark Zuckerberg'in bu jesti karşılıksız bırakmayarak Facebook bebeğin eğitim masraflarını üstlenmesi gibi kendisi için sembolik sayılabilecek bir karşılık vermesini bekliyoruz. Ayrıca eylemler boyunca eylemcilerin yararlandığı diğer siteler olan Twitter ve YouTube'un da başka bebeklere isim olarak verilip verilmeyeceği de merak konusu.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 61

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın