| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

Polis: larınızın şifresini çalın

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 21.02.2011, 10:03 Güncelleme Tarihi: 22.02.2011, 16:11
Etiketler:
güvenlik İnternet facebook aile şifre çalma çocuk
Polis: Çocuklarınızın Facebook şifresini çalın

Amerika’da, lere larının güvenliği için onların şifresini çalmayı öğütleyen polis yeni bir tartışmayı başlattı.

Günümüzün larını ten ve teknolojiden mahrum bırakmak hem son derece acımasızca hem de onların geleceği için olumsuz bir karar olurdu. Ancak her anne baba da internetteki olumsuz içeriklerle ilgili de büyük endişe duyuyor. Her ne kadar çocuklarının internetten mahrum kalmasını istemese de internetten özenebileceği onlarca kötü alışkanlık da mevcut. Henüz bu durum için herkesin karar verdiği ortak bir çözüm yok, ancak New Jersey'li bir polis şefi olan James Batelli'nin bu konuda biraz radikal bir önerisi var.

Batelli, lere 80$ gibi bir fiyata alabilecekleri ve klavyeden yazılan her şeyi kaydeden keylogger programlarını öneriyor. Böylelikle çocukların şifresini öğrenerek sosyal ağda neler yaptığını daha sonra kendiniz çocuğunuzun hesabından girerek görebileceksiniz. Ayrıca çocuğunuzun MSN şifresini ve neler yazdığını da görebilmeniz mümkün. Tabi siz bunları yaparken çocuğunuzun da bu durumdan haberi olmayacak.

Batelli'nin bu önerisi ailelerin içini belki tamamen rahat ettirebilir ancak çocukla ailesi arasında olan güvenin oluşmasını tamamen engelleyen bir durum. Bizce çocuğunuzun girmesini istemediğiniz siteleri bloklamak makul ve mantıklı bir davranış ancak çocuğunuzdan habersizce şifresini çalıp sonra da hesabını kurcalamak biraz fazla ileri gitmek olur. Ayrıca çocuğunuzun bu durumu öğrendiğinde alacağı kararlar ile durum daha da içinden çıkılmaz bir noktaya gelebilir.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 60

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın