| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

İnternetimiz ne kadar özgür?

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 16.02.2011, 11:00 Güncelleme Tarihi: 16.02.2011, 11:13
Etiketler:
sansür infografik anket engelleme
İnternetimiz ne kadar özgür?

ler ülkemizde de gündeme geliyor. Yapılan araştırma dünyanın "internet özgürlüğü" haritasını çıkardı.

İnternetin lenmesi, en son Mısır'da gündeme gelmişti. Halkın bilgiye erişmesini k isteyen yönetim, ülkenin internetini kökten kestirip, isyancı grupların organize olmasını engellemeye çalışmıştı. Ülkemizde ise YouTube açıldığından beri, sansür konusu pek gündeme gelmiyor. Fakat ülkemizde de aslında oldukça fazla engelli site hala var.

Yapılan araştırma sayesinde dünyanın tamamının sansür haritası çıkarıldı. Haritaya göre dünyanın interneti en özgür ülkeleri Orta Amerika, Orta ve Güney Afrika bölgelerinde. Dünyanın en yoğun sansür uygulayan ülkelerinin arasında ise İran, Çin, Suudi Arabistan ve Mısır bulunuyor.

Dünya üzerinde en çok sansürlenen içerik bloglar. Toplam sansürlenen içeriğin yüzde 20'sini bloglar oluşturuyor. Terörist gruplara ait internet siteleri ise toplam sansürlenen sitelerin sadece yüzde 1'ini oluşturuyor.YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

Mr. NET Mr. NET

Avustralya ile aynı renklerde olmak bir nebze olsun rahatlattı beni, Afrika'nın mavi olması kimseyi şaşırtmasın, oralarda internet erişimi çok kısıtlı olduğu için sansüre gerek görülmemiş:)

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.02.2011 22:34
Behçet Behçet

favori sitelerimin çoğu yasaklı, vtunnel yapıyorum ama o da yavaşlatıyor:(

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 16.02.2011 17:56

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 57

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın