| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

Belediyeler örnek alsın

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 11.02.2011, 11:53 Güncelleme Tarihi: 12.02.2011, 10:30
Etiketler:
iphone uygulaması boston delik
Belediyeler örnek alsın

belediyesinin , teknoloji kullanımının halka serviste nasıl işe yarayabileceğinin örneklerinden.

Ülkemizdeki pek çok devlet adamı, teknolojiyi yakından takip ettiklerini göstermek için sosyal ağları aktif olarak kullanıyorlar. Fakat gerçek anlamda teknoloji kullanımını pek çok alanda hala benimseyebilmiş değiliz.

Amerika'da belediyesi, 2009 yılında hazırladıkları "Citizens Connect" uygulaması ile halkın şikayetlerini, ihbarlarını ve önerilerini anında şehrin yönetimiyle paylaşmalarını sağlamışlardı. Geçtiğimiz günlerde ise bu uygulamaya yeni bir özellik daha eklediler: çukur bulucu!

iPhone'un ivmeölçerini ve GPS'ini kullanarak kullanıcıların telefonundan çukurlari tespit eden uygulama anında verileri merkeze göndererek belediye ekiplerinin o çukuru kapamasına yardımcı oluyor. Yılda ortalama 19 bin çukur kapatan belediye de bu sayede sokak sokak çukur aramak yerine kullanıcılardan gelen verilerle daha çabuk hizmet verebiliyor.

Umarız bizim belediyelerimiz de bu yaratıcı uygulamayı örnek alıp yakın zamanda devreye sokar.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

Mr. NET Mr. NET

TEM yada E5 de ki çukurları belediyeye bildireceğiz derken ezilip hakkın rahmetine kavuşuruz sonra, çok tehlikeli bir uygulama, belediye uydudan çukurları tespit etsin biraz daha paraya kıyıp...

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 11.02.2011 21:13

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 55

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın