| Üye ol | 18 Ocak 2017,Çarş

Ümraniye'de bilenler, bilmeyenlere bilgisayar öğretiyor

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 02.02.2011, 11:15 Güncelleme Tarihi: 02.02.2011, 11:17
Etiketler:
Habitat için Gençlik Derneği Habitat Bilişim Akademisi Ümraniye Belediyesi
Ümraniye'de bilenler, bilmeyenlere bilgisayar öğretiyor

Ülkemizde 15 ile 25 yaş arası 250 bin gence temel bilgisayar eğitimi sunma hedefiyle başlatılan “Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor” projesi kapsamında açılan akademilere bir yenisi daha eklendi.

Türkiye'deki bilgisayar okur yazarlığı oranın artması ve bilişim teknolojilerinin sosyal imkanları kısıtlı gençler tarafından da kullanılabilmesi amacıyla başlatılan "Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor" projesi giderek büyüyor.

T.C. Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı, , Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Microsoft Türkiye'nin ortaklaşa düzenlediği bu önemli sosyal sorumluluk atılımı çerçevesinde birbiri ardına farklı şehirlerde bilişim akademileri açılıyor. Bilgisayar hakkında bilgi sahip olmak isteyen herkese açık olan bu akademilerin sonuncusu İstanbul'da 'nin desteğiyle Ümraniye adıyla 1 Şubat 2011 tarihinde hizmete girdi.

Dün açılan Ümraniye Belediyesi Habitat Bilişim Akademisi, ücretsiz olarak Ümraniyelilere bilgisayar okur-yazarlığı ve internet konularında eğitimler verecek.

25 bilgisayarın yer aldığı akademide uzman eğitmenler görev yapacak. Hali hazırda Yalova, İzmir, İstanbul- Karaköy, Bitlis- Tatvan, Rize, Trabzon, Çankırı, Ankara- Etimesgut, Diyarbakır, Batman, Mardin, Denizli, Kocaeli ve Gölcük'de faaliyet gösteren Bilişim Akademilerinde gençlere yönelik eğitimler verilmeye devam ediyor.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 42

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın