| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

İlk gazetesi yayında!

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 02.02.2011, 22:00 Güncelleme Tarihi: 03.02.2011, 10:17
Etiketler:
Rupert Murdoch The Daily ipad news corp apple
İlk iPad gazetesi yayında!

kullanıcılarına özel olarak hazırlanan ilk iPad gazetesi olarak . CEO’su tarafından New York Guggenheim Müzesi’nde düzenlenen lansman ile canlı olarak ’ın App. Store’da yayınlandı.

Murdoch için yaklaşık 30 milyon dolar yatırım yaptı. The Daily'i yaklaşık 100 kişiden oluşan bir ekip hazırlıyor. Lansmana 'in internet bölümünden sorumlu yöneticisi Eddy Cue'da katıldı.

Apple piyasaya çıktığı nisan ayından beri 14.8 milyonluk satış rakamına ulaştı. Murdoch önümüzdeki yıl tablet okuyucu sayısının 50 milyona ulaşacağını beklediğini söyledi.

Murdoch "Kağıda, milyon dolarlık matbaalara ve dağıtım için kamyonlara ihtiyacımız yok bu yüzden The Daily okuyucuları günlük 14 sent gibi uygun bir fiyata gazetelerini okuyabilecekler. Haftalık işletme maliyeti tahmini 500 bin dolar , yıllık maliyetin ise 26 milyon dolar olacak " dedi.

. dijital bölüm başkanı Jon Miller " Haberler artık boşlukta olmayacak, paylaşılabilir, sosyal ve takip edilebilir önemli bağlantıları olacak." dedi.

Tümünde video entegre edilmiş ve okuyucuların haber hakkında daha çok veriye ulaşabileceğini belirten Miller spor bölümünde fikstürleri okuyucuların diledikleri şekilde ayarlayabileceğini belirtti.

Editör Jesse Angelo ise haberlerin Facebook, Twitter ve e-posta yoluyla paylaşılabileceğini, bu paylaşım bağlantılarını takip ederek haberlere ulaşanların haberleri ücretsiz okuyabileceği, yorum yazılabileceği ancak The Daily'in ücretsiz olarak yayınlanmayacağını belirtti.

The Daily'in ilk dijital baskısı öğlen saat tam 12:00'da App Store'a gönderildi. İlk iki hafta ücretsiz olarak yayınlanacak olan The Daily daha sonra haftalık 99 sent ücret karşılığı okunabilecek.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

medyacı medyacı

Murdoch bu işten büyük paralar kazanmayı hedefliyor olmalı, bakalım parasız içeriğe karşı açtığı savaşta galip gelebilecek mi?

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 03.02.2011 10:35

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 42

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın