| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

BlackBerry yasaklanıyor

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 01.02.2011, 10:53 Güncelleme Tarihi: 01.02.2011, 11:40
BlackBerry yasaklanıyor

RIM, Hindistan hükümetinin isteklerini gerçekleştirmezse BlackBerry’ler yasaklanacak.

Research in Motion'un (RIM) ürettiği BlackBerry telefonlar mesaj ve mailleri şifreleyerek göndermesinin güvenlik açısından sorun teşkil edip etmediği daha önce de tartışma konusu olmuştu. Hindistan da 2008 yılında yaşanan Mumbai terörist saldırısı sonrasında bu konuda endişeli. Cep telefonu kullanarak iletişim halinde olan teröristlerin yazışmalarına erişemediği için olayın yaşandığını hatırlatan Hindistan hükümeti, BlackBerry'nin de kullandığı mesajlaşma sistemindeki şifreleme yüzünden yazışmalara erişemiyor.

RIM'in yazışmalarda kullandığı şifreleme yöntemine erişime izin vermemesi durumunda BlackBerry telefonların ülkede yasaklanabileceğini bildiren Hindistan Hükümeti, BlackBerry'lerin ülkeden tamamen yasaklanabileceğini duyurdu. RIM ise kullanıcılarının bilgilerini hükümete açık hale getirmeye pek istekli değil gibi görünüyor. Kalabalık nüfusu nedeniyle dev bir ekonomiye sahip olan Hindistan pazarından uzak kalmak istemeyen ve şu an ülkede 400.000 BlackBerry telefonu kullanımda olan RIM'in bu yıl Hindistan'da 600.000 civarında bir satış rakamına ulaşması beklenirken konuya nasıl yaklaşacağı henüz belirsizliğini koruyor.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

mesut hoşgör mesut hoşgör

1 milyarlık Hindistan'da 400 bin satabilen Blackberry zaten darbeyi yemiş.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır3
cevapla 01.02.2011 11:20

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 35

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın