| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

, öğrencisinin kazancına göz dikti

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 27.01.2011, 09:56 Güncelleme Tarihi: 27.01.2011, 15:23
Etiketler:
iphone apple üniversite google
Üniversite, öğrencisinin kazancına göz dikti

Missouri sinde yaşanan bir olay, okulların sahip olduğu haklarla ilgili yeni bir tartışma başlattı.

Missouri si'nde öğrenci olan Tony Brown, bir gün sınıfta aklına gelen bir projeyi 'a taşımayı başarınca , gibi büyük teknoloji şirketlerinin dikkatini çekmişti. Apple'ın merkezine bir gezi kazanmasının yanı sıra birçok teknoloji şirketinden de iş teklifi alan Brown'un ise bambaşka bir sorunu var. Yakın bölgedeki evlerin kirasını takip etmekle ilgili yaptığı uygulama Mart ayından itibaren 250.000 satınca üniversite de bu başarılı satıştan bir pay almayı kafasına koydu ve başardı.

Üniversite avukatları projenin %25 sahibinin üniversite olduğunu söyleyerek karın 3'te 2'sini talep ettiler. Brown da konuyla ilgili olarak "Son derece şaşırdık ve gözümüz korktu. Sizden yüzlerce yıl daha yaşlı ve binlerce kişi daha kalabalık olan bir enstitüye karşısınız. Teslim olmak dışında başka bir seçeneğimiz yok görünüyor" diyerek durumdan son derece mutsuz olduğunu dile getirdi. Üniversite ise konuyla ilgili kuralı hatırlatarak projenin bir profesörün gözetiminde, okul eşyalarını kullanarak ya da okuldan para alarak yapılması durumunda okulun proje üzerinde hak talep edebileceğini hatırlattı.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın