| Üye ol | 21 Ocak 2017,C.tesi

1 milyona gerçek kimlik

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 19.01.2011, 11:37 Güncelleme Tarihi: 19.01.2011, 11:50
Etiketler:
karikatür ebay graffiti banksy
1 milyona gerçek kimlik

Dünyanın en ünlü sanatçılarından 'nin gerçek kimliğinin açık arttırması 'de 1 milyon dolara çıktı.

'de satılan o kadar çok ilgin ya da hayal ürünü var ki. Bunların en sonuncusu da sadece rumuzuyla tanınan 'nin gerçek kimliği.

Dünyanın en ünlü sanatçılarından olan Banksy, özellikle İngiltere'de yaptığı siyasi graffitilerle tanınıyor. Hakkında sadece 1974 doğumlu olduğu bilinen Banksy, savaş karşıtı ve eleştirel lerini İngiltere'nin duvarlarına çiziyor. 2008 yılında The Daily Mail gazetesi, Banksy'nin gerçek isminin Robin Gunningham olduğunu yazmışı, fakat kısa sürede bunun doğru olmadığı ortaya çıktı.

Açık arttırmayı yapan kişi, uzun süredir izini sürdüğü Banksy'nin sonunda gerçek kimliğini öğrendiğini ve bunu kanıtlarıyla birlikte bir kağıda yazarak açık arttırmayı kazanan kişiye göndereceğini belirtti. Fakat eBay yakın zamanda açık arttırmayı yayından kaldırdı. 3100 dolardan başlayan açık arttırma, kısa zamanda 1 milyon dolara çıkınca eBay'in dikkatini çekti. Satışın sadece isim yazılı bir kağıttan ibaret olduğunu ve bunun kurallara aykırı olduğunu belirten eBay, açık arttırmayı kaldırdı.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 19

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın