| Üye ol | 18 Ocak 2017,Çarş

Sifon kolu pis mi? Önce telefonunuza bakın

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 18.10.2010, 00:00 Güncelleme Tarihi: 03.12.2010, 10:19
Etiketler:
pislik cep telefonu bakteri dokunmatik
Sifon kolu pis mi? Önce telefonunuza bakın

Yapılan bir araştırma, cep telefonu üzerinde bulunan sayısının, umumi tuvaletteki bir sifondan 18 kat fazla olduğunu gösterdi.

Artık neredeyse tüm cep telefonları ekranlı olarak piyasaya sürülüyor. Cep telefonumuzdan internete girmek, hızlı bir şekilde mesaj yazmak gibi getirileri olsa da, araştırmalar ortaya koyuyor ki dokunmatik ekranlı cep telefonlarında, standart cep telefonlarına oranla çok daha fazla zararlı bulunuyor.

Çoğu insan cep telefonunda görünür bir leke olmadıktan sonra temizleme ihtiyacı duymaz. Fakat buna rağmen belki hergün telefonumuzla beraber tuvalet keyfi yaparız. Evimizde belki bu bir sorun olmayabilir fakat umumi bir tuvalette de aynı şeyi yapmak çok da sağlıklı değil. Fakat görünen o ki dokunmatik ekranlı cep telefonlarımız çoğu zaman tuvaletin kendisindan bile pis. Hatta aynı araştırmaya göre bir sifon kolundan tam 18 kat daha fazla zararlı bakteri taşıyor.

Uzmanlar uyarıyor. Cep telefonlarımızı hergün dezenfekte etmeliyiz. Sizin taşıdığınız bir hastalığın sevdiklerinizi de etkilemesini istemezsiniz sanırız.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

hyoung hyoung // İSTANBUL

elektronik cihazların tozu mıknatıs gibi çektiği bilinen bir gerçek. mikropları da bu şekilde üzerine toplamasına pek şaşırmadım açıkçası.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 15.01.2011 00:24

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 10

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın