| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

Bilimadamlarından "mükemmel kulak"

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 18.10.2010, 00:00 Güncelleme Tarihi: 03.12.2010, 10:23
Etiketler:
3b headset kulaklık 3d
Bilimadamlarından

1990'dan beri kullanılan hatalı kulak modelleri yüzünden standarta kavuşamayan camiası, sonunda muradına eriyor.

Yanda gördüğünüz kulak aslında çok uzun çalışmaların sonunda ortaya çıkmış, ismi de IEC TR 60959 şeklinde patentine göre verilmiş. Peki insan ne için oturup da mükemme bir dış kulak şekillendirmesi yapmak ister ki?

1990 yılında oluşturulan dış kulak standardı, 2 boyutlu imajların, 2 milimetrelik açıklıklarla birleştirilmesi sonuşu oluşturulan "yalancı " şeklindeydi. Fakat zamanla üreticilerinin kendi modellerini geliştirmesiyle bu standart kayboldu. Bu yüzden de çok değişik şekil ve boylarda, bazı kulaklara uymayacak şekilde kulaklıklar tasarlandı.

Yeni sistemde ise pek çok insanın kulağı 3 boyutlu olarak bilgisayara aktarıldıktan sonra, bu verilerin ışığında IEC TR 60959 oluşturuldu. Bu standardın tek bi kişinin kulağı değil, pek çok kişinin kulağının ortak noktaları kullanarak hazırlandığını hatırlatan bilimadamları, artık kulaklıkların belirli bir standartta üretileceğinden emin.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 10

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın