| Üye ol | 21 Ocak 2017,C.tesi

sini gizlice izleyen okula dev ceza

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 13.10.2010, 00:00 Güncelleme Tarihi: 01.12.2010, 16:41
Etiketler:
öğrenci kamera dava tazminat
Öğrencisini gizlice izleyen okula dev ceza

Amerika'da bir lise, 2 sinin açtığı da 610 bin dolar ödemeye mahkum oldu.

Amerika'da Lower Merion bölgesindeki bir lise, lerine derslerinde kullanmaları için taksitle Mac dizüstü bilgisayarlar dağıttı. Fakat ne öğrencilerin, ne de ailelerinin bu dizüstü bilgisayara eklenmiş özel yazılımdan haberi yoktu.

Okulun özel isteği üzerine eklenen "güvenlik" yazılımı, eğer taksitler ödenmez ise ya da bilgisayar çalınır ise uzaktan erişmeyi ve bilgisayarın kontrolünü sağlamaya yarıyordu. Fakat okulun öğretmenleri bu sistemi öğrencileri, odalarında izlemek için kullandılar. Hatta öğrencilerden bir tanesi uyuşturucu kullandığı için okuldan atılması gündeme geldi. Öğrenci ve ailesi işin üzerine gittiğinde, okul öğrencinin dizüstü bilgisayarından kaydedilmiş görüntüleri ailesinin önüne sundu. Okulun "uyuşturucu hap" sandığı maddenin sadece şeker olduğu ortaya çıktı.

Tabii olay burada kapanmadı, aile mahkemeye gitti. 2 öğrenciye 10 bin ve 175 bin dolar ödemeye mahkum edilen okul aynı zamanda 425 bin dolar tutan avukat masraflarını da karşılamak zorunca kaldı.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın