| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

İnternette doğum yaşı 2'ye kadar düştü

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 11.10.2010, 12:10 Güncelleme Tarihi: 17.02.2011, 15:24
Etiketler:
profil facebook bebek
İnternette doğum yaşı 2'ye kadar düştü

AVG'nin araştırmasına göre, yeni doğan lerin büyük çoğunluğu daha 2 yaşına gelmeden, internet üzerinde bir e sahip oluyorlar.

Artık sosyal ağ kavramı yaşamın o kadar içerisinde ki, yeni lerin, hatta doğmamış bebeklerin bile resimlerini sosyal ağlara yüklüyoruz. Güvenlik firması AVG'nin yaptığı araştırmaya göre her 10 çocuktan 8'i daha 2 yaşına bile gelmeden internette de "doğuyor". Bu doğma ya yüklenen bir resimle ya da ailesi tarafından oluşturulan bir le gerçekleşiyor. Hatta bu çocukların çeyreği daha doğmadan, ultrason fotoğrafları ile sanal alemde yerlerini alıyorlar.

Yeni doğan bebeklerin yüzde 7'si daha 6 aylık olmadan aileleri tarafından isimlerine bir e-posta adresi alınıyor ve bir hesabı oluşturuluyor. Ailelerin yüzde 70'i bunun sebebi olarak aile ve arkadaşlarıyla sevinçlerini paylaşmak istemelerini gösteriyor.

Günümüzde 30 yaşındaki bir insanın sanal alemdeki geçmişi en erken 10-15 yaşlarına kadar geri gidebilirken, günümüzde doğan bebeklerin tüm hayatı neredeyse internete bir şekilde yükleniyor. Tabii yeni doğan bir bebeğin tüm geçmişinin internete belki de silinemeyecek bir biçimde yüklenmesi ne kadar doğru, orası soru işareti.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

İDRİS KUNDURA İDRİS KUNDURA

kötü bir şey

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 05.03.2011 12:18

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın