| Üye ol | 21 Ocak 2017,C.tesi

Printrbot: Ucuz yollu ister misiniz?

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 25.11.2011, 10:29 Güncelleme Tarihi: 25.11.2011, 10:48
Etiketler:
3D yazıcı kickstarter Yazıcı
Printrbot: Ucuz yollu 3D yazıcı ister misiniz?

'ın bizleri heyecanlandıran yeni yıldızı Printrbot isimli . Daha önce gördüğümüz neredeyse tüm 3D lardan ucuz ve boyunu istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz.

sitesinde yer alan ürünlerden, daha önce de sitemizde söz etmiştik. Kickstarter, kişisel projelerine maddi kaynak bulmak isteyen kişilerin ilk durağı oluyor. Projeyi tanıtan bir sayfa hazırlanıyor ve bir proje hedefi belirleniyor.

Örneğin 25 bin dolar hedef belirleyen bir grup, bu hedefe ulaşamazsa bağışlar geri iade ediliyor. Eğer 25 bin dolara ulaşabilinirse, bu sefer de proje ekibi verdikleri sözleri yerine getiriyor. Bu sözler de "1 dolar verirseniz adınızı sitemize yazarız, 20 dolar verirseniz hediye kupa yollarız, 200 dolar verirseniz çalışır bir ürün satın almış olursunuz" tarzında oluyor.

Son zamanlarda en çok ilgimizi çeken proje ise Printrbot oldu. Bunun sebebi de neredeyse bir araba fiyatına satılan ve her 3D çıktının yüksek maliyetli olduğu lara yeni bir bakış açısı getirmesi. Standart 3D lar dev bir kalıptan, küçük bir ürün çıkartabiliyor ancak. Printrbot ise katman katman işliyor 3D modelinizi. Bu sayede de masraf en aza iniyor, fakat ayrıntı daha düşük seviyede oluyor. Pahalı bir 3D yazıcıya "Full HD televizyon" dersek, Printrbot "dev ekranlı bir tüplü televizyon" olur.

Printrbot'un yaratıcıları Kickstarter üzerinden 750 dolar ödemeyi kabul eden herkesin adresine kurulumu tamamlanmış, ayarlamaları yapılmış, kullanmaya hazır bir Printrbot göndermeyi teklif ediyor.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

Turgut EROĞLU Turgut EROĞLU

bende teknolojik ürün projeleri ile uğraşıyorum bu diğer 3d lere göre çok basit kalıyor prototipin imal süresini çok merak ediyorum ve ne kadar boyutlarda yapıyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 28.01.2014 17:47

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Donanım Toplam kayıt: 250

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın