| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

Intel devri için 5 milyar dolar harcıyor

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 21.02.2011, 10:42 Güncelleme Tarihi: 22.02.2011, 16:10
Etiketler:
fabrika 14 nm Brian Krzanich intel Fab 42 Arizona
Intel 14 nm devri için 5 milyar dolar harcıyor

Intel’in, teknolojisinin sı için seçtiği yer .

Donanım sektörünün şimdilik en önde görünen firması olan Intel, bir hamleyle iki büyük yenilik getirmeyi planlıyor. Yatırımlarını Amerika'da yapacak olan Intel yeni için de 5 milyar doları gözden çıkarmış durumda. 'nın Chandler bölgesinde açılacak olan ve adıyla anılacak olan fabrika 300 mm'lik üretim teknolojisine sahip olacak.

İnşaatına yazın başlanacak olan Fab 42'nin 2013'de tamamlanması ve hemen çipler için üretime başlaması bekleniyor. Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür , "Bu yatırım bizim üretim ağımızın gelecekte büyümesini sağlayacak. Fabrika, bizim 14 nanometre büyüklüğündeki transistörler üretmemize sağlayacak şekilde çalışmaya başlayacak. Intel için bu üretim, kullanıcılarıma en son teknolojiyi olabilecek en iyi şekilde sağlamak anlamına geliyor." dedi.

Devreye girdiğinde yaklaşık 4000 kişiye iş imkanı sunacak olan Fab 42, Amerikalıların da yüzünü güldürdü. Ancak teknoloji firmalarının üretim için uzakdoğuyu seçmelerindeki sebep olan ucuz iş gücü ve ucuz hammaddeyi Intel, Amerika'daki fabrikasında nasıl karşılayacak bilemiyoruz. Ancak 5 milyar doları gözden çıkardıklarına göre elde edecekleri gelirin çok daha fazla olduğunu hesaplamış olmalılar.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Donanım Toplam kayıt: 38

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın