| Üye ol | 20 Ocak 2017,Cuma

, Intel’e sipariş veriyor

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 31.01.2011, 16:57 Güncelleme Tarihi: 01.02.2011, 09:57
Etiketler:
microsoft intel atom işlemci
Microsoft, Intel’e sipariş veriyor

, 16 çekirdekli ler tasarlaması için Intel’e baskı yapıyor.

Düşük güç tüketimiyle dikkat çeken ler 'un da gözünden kaçmamış. Intel'den 16 çekirdekli Atom işlemci beklentisini dile getiren Microsoft'un bu ricası düşünüldüğünde son derece mantıklı sebeplere dayanıyor. Özellikle Bing, Hotmail ve Windows Live gibi devasa data center'larında performanstan ödün vermiyip güç tüketiminden tasarruf etmeyi planlayan Microsoft, bu çözümü 16 çekirdekli Atom işlemcilerde görmüş.

Microsoft mühendislerinden olan Dileep Bhandarkar, Intel'in Atom, AMD'nin Bobcat ve Via'nın Nano gibi işlemcilerinin enerji verimliliği konusunda çok önemli olduğunu vurguluyor. Microsoft'un an itibariyle kullandığı işlemciler de performans açısından 16 çekirdekli Atom'larla aynı seviyede ancak yüksek enerji tüketimi (özellikle soğutma konusunda) Microsoft'u rahatsız ediyor. Bhandarkar, server sektörüne düşünülen ARM teknolojisinin gelişmek için Atom'la rekabet içinde olmaya ihtiyaç duyduğunu öne sürüyor.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

Kadir Yıldırım Kadir Yıldırım

Microsoft'un el atmadığı bir bu iş kalmıştı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 31.01.2011 21:34

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın