| Üye ol | 23 Ocak 2017,P.tesi

Türkiye’de kaç adet kavisli televizyon () sattı?

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 12.12.2014, 16:04 Güncelleme Tarihi: 12.12.2014, 16:15
Etiketler:
samsung Hüseyin Erel WaterWall beyaz eşya kavisli TV Curved TV uhd tv satış rakamı 2014 2015
Samsung Türkiye’de kaç adet kavisli televizyon (Curved TV) sattı?

Kavisli ekran teknolojisinin öncülerinden , tüketicilerin gösterdiği ilgiden memnun.

yılını geride bırakmaya hazırlandığımız şu günlerde birçok şirket geçmiş yılın değerlendirmesini yaparak yılı için hedeflerini belirliyor. Samsung Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Satış ve Pazarlama Direktörü Hüseyin Erel, 'un televizyon ve kategorilerindeki faaliyetlerini ve 2015 yılı beklentilerini düzenlenen basın toplantısında paylaştı.

15 Nisan'da düzenlenen lansman ile Türkiye pazarına merhaba diyen Samsung'un (Kavisli) modellerine tüketicilerin vereceği tepki merak konusuydu. Geride kalan 8 aylık dönemde Samsung Curved TV'ler 11 binden fazla eve girmeyi başarmış. Türkiye'nin yıllık 3 milyonu aşan televizyon pazarında küçük bir yüzde gibi görünse de Curved TV'ler için bu rakam bir başarı göstergesi olarak kabul ediliyor.

Samsung kavisli TV

Samsung'un geniş ekran TV ürün portföyünde, Curved TV oranının yüzde 25 olduğunu belirten Erel, bu rakamın, 2015'te yüzde 75'e yükseleceğini öngördüklerini ve Türkiye'de en fazla tercih edilen Curved TV boyutunun yüzde 66'lık bir oranla 55 inç olduğunu açıkladı.

; "Tanıtıldığı günden bu yana hepimizde heyecan uyandıran Curved TV serisi, daha önce de öngördüğümüz üzere, kullanıcıların beğenisini kazanan ve TV'ye bakış açımızı kökten değiştiren bir ürün olarak hayatımıza girdi. Yakın bir gelecekte tüm Samsung TV'lerin, farklı boyut seçenekleriyle, kavisli formda olacağını öngörüyoruz. Dünyada kavisli televizyonlar piyasaya sunulduktan sonra, ilk 700 satışımızın yüzde 97'si bu modellerden oluştu. Bu oran, gelecekteki kavisli ekran satışlarıyla ilgili önemli ipuçları veriyor. Gelecekte Curved TV ile büyüyen bir jenerasyon oluşacak. Bu televizyonlarla büyüyen çocuklar artık televizyonları düz yerine kavisli çizecek" dedi.

Samsung, beyaz eşyada liderliği hedefliyor

Türkiye'ye özgü kullanım alışkanlıklarıyla ilgili pazar araştırmaları ve analizlerine öncelik veren Samsung, bu strateji doğrultusunda beyaz eşyada Türk tüketicisinin beklentilerine özel ürettiği ürünlerle rekabette öne çıkmayı ve 3 yıl içinde beyaz eşya segmetinde pazar lideri olmayı hedefliyor.

Beyaz eşya pazarında, 2015 yılına kadar tüm dünyada 18 milyar dolarlık na ulaşarak, dünyanın lider mutfak ve ev ürünleri üreticisi olmayı hedeflediklerinin altını çizen Hüseyin Erel, "Türkiye'de bu hedef doğrultusunda işe, öncelikli olarak tüketiciye özel ürettiğimiz buzdolabı modellerimizle başladık ve kısa sürede buzdolabında dünyanın en çok satan markası olduk. Ülkemizde ise tüketicilerimizin ürünlerimize gösterdiği ilgiden çok memnunuz. 2014 yılında ankastre modellerimizi Türk tüketicisinin beğenisine sunduk. Ankastre 2015'te odaklanacağımız alanların başında geliyor. Beyaz eşya segmentinde yeni ürünlerle pazar payımızı yüzde 10'un üzerine çıkaracağız. 3 yıl içindeki hedefimiz ise pazar lideri olmak. Sadece Türkiye'ye özel bir buzdolabı serimiz var. Yeni ürünlerimizle piyasada daha etkin olacağımızı düşünüyoruz. 2015 itibariyle beyaz eşya satışlarımız, toplam satışlarımızın çok önemli kısmını karşılayacak. Tüketici beklentileri çerçevesinde 2015 yılında satış sonrası servis ve Samsung mağazacılık alanlarında da çok büyük atılımlarımız olacak. Ürünlerimizin kalitesi ve verdiğimiz hizmetler Samsung'u tüketicilerin gözünde, 'benim markam' konumuna getirecek" dedi.

Bulaşık makinelerinde yeni teknoloji: WaterWall

Samsung'un yılın son çeyreğinde Türkiye pazarına sunduğu teknolojisi ile bulaşık makinesinde yeni bir dönem başlattıklarının altını çizen Erel, şunları söyledi: "Samsung WaterWall modelimiz, beyaz eşya pazarına şu ana kadar sunulmuş bulaşık makinelerinden çok daha farklı bir teknolojiye sahip. Bu ürün, 160 yıldır yerinde sayan, geleneksel döner püskürtmeli bulaşık makinelerine meydan okuyor. Öne ve arkaya hareket edebilen yepyeni su duvarı teknolojisi ile dünyada bir ilke imza atıyor. WaterWall, standart bulaşık makinelerinde yer alan döner püskürtmeli kol mekanizması yerine, lineer bir mekanizmaya sahip. Bu mekanizma, makinenin alt kısmı boyunca hareket ederek, dikey su jetleriyle her köşeye düzenli olarak, yüksek su basıncı sağlıyor. WaterWall, yıkama esnasında bir köşeden diğerine güçlü bir su duvarı oluşturarak, üstün bir performans sergiliyor. Titizliği ve özenli temizlik anlayışı ile bilinen Türk kadınları, bu sayede bulaşıklarının temizliğinden endişe etmeyecek ve en güzel sofraları gururla kuracak."

Samsung Waterwall

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ahmetfx ahmetfx // ANKARA

İyi satmış. Ben bu kadarını beklemezdim doğrusu. Samsung TV'lerin yazılımı güzelleşmiş ve hızlanmış. Ekran büyüklüğüne gelince 2012-2013 yıllarında 42"ler meşhurdu, 2014-2015 yılları ise 55"lerin yılı olacak.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 09.02.2015 11:37
mirror688 mirror688 // ADANA

11 bin ıyı bır satıs rakamı bence

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 07.02.2015 12:54
faraza01 faraza01 // MUĞLA

Bulaşık makinasındaki yenilik dikkatimi çekti. Ezber bozan teknoloji değişikliği olmuş. Fakat kafama takılan Türkiye gibi suları kireçli olan bir ülkede pratikte sorun çıkarabilir mı. ? Sonra samsung Türk müşterilerinin şikayetleri ile karşılaşmasın. :))

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.02.2015 20:53
DoalexSwatch DoalexSwatch // İZMİR

Fiyatına Göre 8 ayda Gercekten Başarı Sağlamışlar Evi Geniş ve Parası Olanların Alabilceği Ürün

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.02.2015 20:17
desider.org desider.org // KOCAELİ

parası olmayan nasıl alsın curved i. matıklı yapasalar. ucuz olsa. yeni diye pahalı yoksa diğerleri ile aynı fiyat

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 31.01.2015 12:40

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın