| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

-

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 15.09.2013, 12:48 Güncelleme Tarihi: 15.09.2013, 12:51
Etiketler:
Hearthstone: Heroes of Warcraft blizzard beta inceleme review warcraft trading card kart oyunu pc Mac ipad
Hearthstone: Heroes of Warcraft - Beta inceleme

Bırakın savaş baltalarını. Şimdi pişti oynama zamanı...

'ın PAX 2013'te duyurduğu ve , , gibi platformlara 15 kişilik ufak bir ekip tarafından geliştirildiği bildirilen , bir süredir kapalı test aşamasında. Basit bir oyun mekaniğini, eğlenceli ve rekabetçi bir ortama çevirmeyi amaçlayan Blizzard yetkilileri, hem tek başınıza hem de arkadaşlarınızla eğlenebileceğiniz bir oyun ortaya çıkarmak istemiş. Aslında, ana amacı rekabet olduğuna göre, tek kişilik takılmanız değil de sürekli farklı oyuncularla düello yapmanız isteniyor. Peki bu oyun ne mi? evreninden kahramanları bir kez daha bir araya getiren bir . Evet, kart oyunu. Biraz şans, biraz da zeka yardımıyla rakiplerinizi bir bir alt edebilirsiniz. Savaş baltalarınızla değil, sadece kartlarınızla. Aslında, bu kartların normal kartlardan biraz farklı olduğunu itiraf etmemiz gerek.

Acemi şansı diye bir şey var mıdır?

Betaya ilk adım attığımda, Mage karşıladı beni. Zira farklı bir seçenek yoktu. Play'e bastım ve ardından toplamda 6 farklı karakterle kapıştım. Her karakter, bir öncekinden daha zorlu ve daha farklı saldırı çeşitleri var. Böylelikle neyin ne olduğunu, bu 6 karakterle mücadele ederken iyice anlamaya çalışıyoruz. Oyunda Hunter, Warrior, Paladin de dahil 9 karakter bulunuyor, ama en başta sadece Mage açık.

Başlarken önce önümüze birkaç kart geliyor, ki bunlar random olarak geliyor, yani şansınıza ne gelirse artık. Ardından da sizin mi, yoksa bilgisayar kontrolündeki rakibinizin mi oyuna başlayacağı belli oluyor. Sonrasını zaten tahmin ediyorsunuzdur. Gelen kartlara karşılık olarak siz de en güçlü kartlarınızı koymaya çalışıyorsunuz. Kartların savunma ve saldırı güçleri var. Mesela karşınıza +5 güçlü bir kart varsa, ona +3 güçlü bir kartla saldırırsanız, rakibinizin hala +2 sağlığı kalmış oluyor. Bunların yanında, bazı kartlarda iyileştirme ve koruma gibi özellikler de bulunuyor. Ana amacınız ise, kartların arkasında yer alan karaktere saldırarak onu ortadan kaldırmak. Tabii bazı karşılaşmalarda, güçlü karakter kartları dizerek onun önüne bir koruma ordusu çekmiş gibi de olabiliyorsunuz. Ama bu sıralarda, eğer şansınız da pek yoksa, rakibiniz sizi bombalayabiliyor veya alev fırtınasının içine sürükleyebiliyor. Böylelikle bir de bakmışsınız ki, o ordu yok olup gitmiş, kabak gibi savunmasız şekilde ortada kalmışsınız.

#Sayfa#

Giderek daha da tecrübeleniyorsunuz

Tek kişilik oyun modu olarak bu 6 karakteri alt etmeyi başarabilirseniz, sıra gerçek oyunculara geliyor. Betaya katılan oyuncularla düello yapıyorsunuz. Oynanış mantığı yine aynı, ancak bu kez karşınızda gerçekten düşünen beyinler var. Betaya yeni başladıysanız ve karşınıza gelen oyuncular sizden daha tecrübeliyse, sizi kısa sürede alt edebiliyorlar, ki daha evvel görmediğiniz saldırı kartlarının onların elinde olduğunu görüyorsunuz. Bu da gösteriyor ki, yeni saldırılar için daha fazla oynamak gerekiyor. Ancak, oyuna yeni adım atan oyuncular için "belirli seviyelere kadar rakiplerle karşılaştırma" gibi bir seçenek olmalı tam sürümde. Misal, siz 5 level bir karaktersiniz ve düello modunda karşınıza 30 level bir karakter gelirse, ne kadar etkili olabilirsiniz ki?

Seviye konularından laf açılmışken, evet, oynadıkça seviye atlıyorsunuz ve size yeni quest'ler, yani görevler sunuluyor. Bunları hallettikçe yeni kartlar ve yeni karakterlere de kavuşabiliyorsunuz. Ayrıca, online mağazada, gerçek para ödenerek alınabilecek kart desteleri de bulunuyor, ki bunlar da tam sürüm oyunla birlikte aktifleşecektir.

3 boyutlu olmasa da, Warcraft tipinde olduğu belli

Hearthstone: Heroes of Warcraft, görsel anlamda bilgisayarınızı veya tabletinizi zorlayacak bir oyun değil. Birkaç görsel efekt dışında, hareketsiz bir zeminde oyunu oynuyorsunuz. Görsel yapısına, renk tonlarına baktığınızda, yine de bunun bir Warcraft oyunu anlayabiliyorsunuz tabii.

Sonuç olarak Hearthstone, eğlenceli bir kart oyunu gibi görünüyor. Online karşılaşma modunda oyuncular, seviyelerine göre rakiplerle eşleştirilirse ve oyun içi item satışlarına bağımlı bırakılmadan da zevk alınmasına imkan tanınırsa, milyonlarca oyuncu tarafından oynanacağı çok açık. Tıpkı dedikleri gibi, eğlenceli ve rekabetçi bir ortam oluşabilir.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

helavelavelvela helavelavelvela

hearthstone oyununda arkadaşıma istek yollandı diyor fakat yollanmamış oluyor yardım edebilir
misiniz?

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 30.01.2014 17:53

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Oyun Toplam kayıt: 59
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın