| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

- İlk bakış

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 13.12.2012, 23:19 Güncelleme Tarihi: 14.12.2012, 14:16
Etiketler:
starcraft 2 heart of the swarm wings of liberty blizzard eklenti paketi rts pc Mac
Starcraft 2 Heart of the Swarm - İlk bakış

Yeni nesil Starcraft üçlemesinin ikinci halkası yaklaşıyor.

27 Temmuz 2010 tarihinde satışa sunulmuştu . Neredeyse 12 yıl sonra yeni bir Starcraft karşılıyordu bizi. Heyecanlıydık ve bu heyecanın sonucu olarak da gece satışına katılmıştık. Tüm dünyada düzenlendiği gibi, ülkemizde de düzenlenmişti ve yüzlerce kişi vardı kuyrukta. Oyunu bilenler aralarında sohbet ediyor, bilmeyip etraftan geçenler de olup bitene anlam vermeye çalışıyordu. Çok güzel bir geceydi, yeni üçlemeye çok güzel bir başlangıçtı .

Ardından , bu ana oyuna iki tane eklenti geleceğini ve yeni nesil Starcraft üçlemesinin tamamlanacağını duyurmuştu; ve Legacy of the Void.

Starcraft 2'nin ilk eklentisi olacak Heart of the Swarm, ve platformları için 12 Mart 2013 tarihinde raflarda yerini alacak. İkinci eklenti ve seriyi tamamlayacak Legacy of the Void ise, henüz gündemde değil. Peki nedir Heart of the Swarm?

Açıklanana göre, bu yeni eklentide 20 kadar görev bulunuyor. İlk oyunun iki yıl sonrasında başlayan yapımda, maceraya Sarah Kerrigan'ın bakış açısından dahil olacağız. Nasıl yol alır, bu macerada nasıl hayatta kalabilir, hepsi bize bağlı. Daha önce de söylendiği gibi bu yle birlikte Zerg'ler ön plana çıkıyor. Kerrigan ile öfke ve heyecan dolu görevlerde yer alacağımızı tahmin ediyoruz, ancak görebilmek için biraz daha zaman var.

Yapımcılar, hem senaryo moduna, hem de multiplayer modlara farklı yetenekler ve üniteleri getiriyor. Ayrıca multiplayer'da chat ekranı ve custom game gibi seçeneklerde düzenlemelerin olduğundan bahsediyor. Starcraft 2'nin Battle.net üzerinden bir hayli fazla oynandığını göz önüne alırsak, bu yeni eklentiyi de büyük iştahla bekliyordur oyuncular.

Kısa kısa bu detaylardan bahsettikten sonra, şimdi de kısaca teknik detaylara girelim.

Blizzard, Heart of the Swarm'da, Starcraft 2'de kullanılan grafik motorunu kullanıyor. Ancak bazı düzenlemeler ve optimizasyon çalışmalarının olduğunu da ekliyor. Starcraft 2'nin grafikleri zaten güzeldi. Yeni geliştirmelerle de daha güzel bir eklenti göreceğiz.

Peki eklentiyi oynamak için ana oyuna gerek var mı? Evet, gerek var. Starcraft 2'ye sahip olmak zorundasınız. Adı üzerinde zaten, "Ek paket".

Son olarak, Heart of the Swarm'u konsollarda görebilir miyiz? Bu soruya da resmi sitede yanıt veren yetkililer, oyunun sadece PC ve Mac için hazırlandığını, şu aşamada farklı platformlar için herhangi bir çalışmanın olmadığını bildiriyor. Sonuçta bir bu.

Eh evet, ne demiştik? Üçlemenin ikinci halkası olan Heart of the Swarm, 12 Mart 2013'te satışa sunulacak. Bunun öncesinde, bir de kapalı beta düzenlenecek. Kim bilir, belki de o beta'ya katılanlardan biri siz olursunuz... Bizden ayrılmayın!

İyi oyunlar.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

Berhan Berhan

İşte ayrılmıyoruz da, ne beta key gördük ne bi şey

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 14.12.2012 11:08

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın