| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

vs. Maps

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 27.06.2012, 15:02 Güncelleme Tarihi: 27.06.2012, 16:03
Etiketler:
google microsoft google maps bing maps harita harita servisi mapping internet
Bing Maps vs. Google Maps

ve 'un servislerini karşılaştırdık ve şu anda hangisinin daha iyi durumda olduğunu bulmaya çalıştık.

İki devi ve her alanda olduğu servisinde de birbirlerini en önemli rakipleri olarak görüyorlar. Kullanıcılarına dünyanın her yerini en iyi şekilde göstermek için kıyasıya bir mücadele içinde olan bu iki internet devinin harita servislerinin şu anda hangisinin daha önde olduğunu bulmaya ne dersiniz?

Birkaç sene öncesine kadar Google nde almış başını gidiyor vaziyetinde iken son dönemlerde harita servisinde Google'ın rakipleri artmaya başladı. Google'ın bu alandaki en büyük rakiplerinden birisi olan Microsoft'un harita servisi Bing ise Google'a yetişmek için servisine veri yüklemeye devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde 165 TB'lık yeni görüntüler ekleyen Bing şu ana kadar ki en kapsamlı güncellemesini de gerçekleştirmiş oldu.

Biz de son güncellemelerden sonra hangisinin daha önde olduğunu bulabilmek için iki harita hizmetini karşılaştırdık. İki harita servisinden de aynı mekanı açarak hangisinin daha kaliteli bir görüntü sağladığını bulmaya çalıştık. Sonunda ise iki haritada genel bir üstünlük sağlayamadı. Kimi yerde daha iyi iken kiminde ise üstündü. Biz yinede Ayasofya'dan Eyfel Kulesi'ne baktığımız yerlerin screenshot'ını almayı unutmadık. Bir de siz bakın bakalım sizce hangisi daha iyi durumda?

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İnternet Toplam kayıt: 42
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın