| Üye ol | 16 Ocak 2017,P.tesi

+ ile artık "Herkese karşı"

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 20.07.2011, 17:09 Güncelleme Tarihi: 25.07.2011, 20:49
Etiketler:
google google + google +1
Google + ile artık

+ ile birlikte, rtık teknoloji dünyasının devlerinin hepsiyle rakip hale geldi.

'ın kurucuları Sergey Brin ve Larry Page, eminiz ki bir arama motorunun, dünya tarihini bu kadar etkileyebileceğini hayal etmemişlerdi. Bir teknoloji devi haline gelen Google, arama motoru ile teknoloji dünyasına giriş yapmış olmasına rağmen pek çok farklı konuya da el attı. Telefon ürettiler, işletim sistemi yazdılar, e-posta servisi verdiler, internet üzerinden kullanılabilir ofis yazılımı hazırladılar.

Facebook'un kurulması ile dünya sosyal ağın etrafında dönmeye başlayınca Google'ın bu işe de el atması kaçınılmaz oldu. ave, Google Buzz ve Orkut ile 3 farklı girişimde başarısız olan Google, hatalarından ders alarak bu sefer Google + ile oldukça sağlam bir şekilde sosyal ağ dünyasına da el attı.

İlk başlarda sadece seçilmiş uzmanlara bu servisi açan Google, bu insanlara da arkadaşlarını davet etme imkanı verince Google + büyümeye başladı. Şu sıralarda 18 milyon Google + kullanıcısı olduğu öngörülüyor ve dünya tarihinde bu kadar hızlı büyüyen başka bir internet servisi daha bulunmuyor.

TeknoKulis ekibi de daha ilk gününden Google +'a girip takipçileri için altını üstüne getirdi. Genel olarak TeknoKulis editörlerinin kanısı Google'ın, Twitter, Facebook ve Friendfeed'in iyi yönlerini toplamaya çalışan, kötü yönlerini de almayan bir sosyal ağ oluşturduğu yönünde.

Google + şimdilik çok çiğ bir servis. Zaten daha hala tam olarak kullanıcılara açılmamasından da bunu anlayabilirsiniz. Yakın zamanda ünlüler için Twitter'daki gibi "Verified Account" benzeri bir sistemle sayfalar açmaya başlayacak Google, büyük markalar için de Facebook'taki gibi sayfalar açma imkanı verecek.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

Google  1 Google 1

Google 1 ile ilgili yazılarınızı bekliyoruz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 18.12.2011 16:30

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın