| Üye ol | 18 Ocak 2017,Çarş

Red

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 12.11.2013, 17:45 Güncelleme Tarihi: 12.11.2013, 17:45
Etiketler:
western digital western digital red western digital red 4 tb nas nas 4 tb sabit sürücü HDD harddisk sabit disk WD inceleme Network Attached Storage sata NASware intelliPower
Western Digital Red 4 TB NAS sabit sürücü

Depolama ürünleriyle dikkat çeken 'in Red serisi 'lık sü test merkezimizin konuğu oldu.

Hasan Uğur Nayır

konuğumuz Red serisinin 'lık sü. Model numarası WD40EFRX olan ürünün NAS olması öne çıkan özelliği. Peki kısaca NAS nedir? NAS'ın açılımı . Yani "Ağa Bağlı Depolama" veya "Ağ Eklentili Depolama" olarak tanımlanıyor. Kendi bulut sisteminizi yapmanızı sağlıyor. Böylece internet üstünden NAS sistemindeki dosyalara erişebilirsiniz, yedekleme yapabilirsiniz. WD Red serisi NAS sabit sürücüler ise ufak iş yerleri ve evde kullanabileceğiniz NAS sistemlerine uygun şekilde tasarlanmış.

Diğer fotoğraflar için buraya tıklayabilirsiniz.

İnceleme ürünümüz 147x101.6x25.4 mm boyutlarında. Arayüzü 6 Gb/s, önbelleği ise 64 MB. IntelliPower teknolojisi ise otomatik hız ayarını yapıyor. Bunlarla birlikte teki 2.0 teknolojisi öne çıkıyor. Sürücü içinde yer alan NASware 2.0, NAS sistemlerindeki sorunları çözmekte usta. Akıllı hata düzeltme, komut tamamlama, güç tasarrufu, düşük işlem sıcaklığı NASware 2.0'ın sunduğu özellikler arasında. Mesela komut tamamlama, işleme alınan komutu tamamlıyor. Bu durum ani bir problemle karşılaşıp (Elektrik kesintisi gibi), kapanmakta olan bir sistemde yaşanabilir. Komut tamamlama aslında veri kaybı ve bozulmasını en az orana indiren önlemlerden bir tanesi.

#Sayfa#

Birden fazla sabit sürücünün olduğu bir sistemde denge önemli bir unsur. Çünkü dengelemede olan problem zamanla aşırı titreşime neden oluyor ve bu da sürücünün ömründen yiyor. Tabii ki performansı da etkiliyor. WD'nin 3D Active Balance Plus teknolojisi denge sorununun önüne geçmek için geliştirilen bir çözüm.

Diğer fotoğraflar için buraya tıklayabilirsiniz.

Sabit sürücüyü genel olarak test ettik ve kullanımına baktık. Açıkçası yaptığımız denemelerde NAS sürücüsü olarak başarılı olduğunu gözlemledik. Bunlarla birlikte ürün ısınmıyor, titreşimi ise oldukça az. Normal bir kullanımla sürücünün titreşimi fark edilmiyor bile, yoğun bir kullanımda da çok dikkat etmek gerekiyor. Ses oranı da az, normal bir sabit sürücünün çalışması sırasında çıkan sesler işitilmiyor. Genel olarak WD Red 4 TB sabit sürücü başarılı iş çıkartıyor. NAS sisteminde kullanılabilecek en iyi çözümlerden bir tanesi. İçeriğinde barındırdığı teknolojilerle birlikte güvenlik konusunda da öne çıkıyor.

Puan: 85/100

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Donanım Toplam kayıt: 75
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın