| Üye ol | 17 Ocak 2017,Salı

, 'te şarkılarla anıldı

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 06.07.2014, 12:32 Güncelleme Tarihi: 06.07.2014, 12:38
Etiketler:
Yavuz Çetin YavuzFest gitar festivali konser istanbul küçükçiftlik park moğollar Pentagram kurtalan ekspres Bulutsuzluk Özlemi Teoman aylin aslım Tuncer Tunceli Fuat Güner Ogun Sanlısoy Serdar Öztop Sahte Rakı pilli bebek TT Blues Band müzik
Yavuz Çetin, YavuzFest'te şarkılarla anıldı

1. olan , yoğun bir katılımla 5 Temmuz tarihinde, yani dün, 'ta gerçekleştirildi.

Genç yaşta kaybettiğimiz önemli müzisyen 'in şarkılarla anıldığı festivalde birçok önemli isim sahne aldı. Etkinlik, yaklaşık 8 saat sürdü ve etkinlik alanı neredeyse tamamen doluydu. Festivale dışından gelen severler de vardı.

Festivalden notlar:

- Öğlen saatleri çok sıcak ve güneş tepede olmasına rağmen alanda hatrı sayılır bir yoğunluk vardı. Saatler ilerledikçe alanı neredeyse tamamen doldu.

- Konser alanında kurulan bir çadırda, Yavuz Çetin'in özel eşyaları sergilendi. Hayranları, sırayla ve birkaç dakika olmak üzere burayı gezebildi.

- Sahneye çıkacak müzisyenler çok fazla olduğu için gruplar ortalama 15-25 dakikalık sahne süreleri aldı ve bu sürelerde 3-4 şarkı çaldı. Konser aralarında çalınan Guns N' Roses, Skid Row, Metallica, Europe, Bon Jovi, Cinderella ve AC/DC gibi grupların şarkıları ortamı daha da coşturdu.

- 'ın Selvi Boylum Al Yazmalım'ı, 'ın da 1000 in the Eastland'i çalmaması dikkatlerden kaçmadı. Tamam, en azından ben bekliyordum diyeyim. Ayrıca 'ın da yalnızca akustik gitar ve mızıka ile şarkı söylemesi dikkat çekiciydi.

- En çok eşlik edilen şarkılar: Gülpembe, Kara Sevda (), Sözlerimi Geri Alamam (), Paramparça (Teoman) ve Bir (Pentagram).

- Bu organizasyonun yapılmasında anahtar isimlerden bir tanesi Yavuzcan Çetin, yani Yavuz Çetin'in oğluydu. Gösterilen yoğun ilginin sonucunda bu festivalin daha büyüğünün önümüzdeki sene yapılması için uğraşacaklarını da duyurdu. Eh, öyleyse seneye görüşmek üzere!

Etkinlikte yer alan isimler:

, Pentagram, Teoman, Ogün Sanlısoy, Bulutsuzluk Özlemi, Moğollar, , Kurtalan Ekspres, , , , Yavuzcan Çetin, Batu Mutlugil, Batuhan Mutlugil, Akın Eldes, , Tanju Eksek, Alper Cengiz, Cenk Eroğlu, Gür Akada, Zafer & Tolga Şanlı, Volkan Başaran, Nikki Wild, Özgür Çalı, , Yavuz Darıdere, Burak Güngörmüş, Anıl & Batu Şallıel, Emre Önbayraktar.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Toplam kayıt: 1019
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın