| Üye ol | 20 Ocak 2017,Cuma

'de yavaş animasyonlar nasıl düzeltilir?

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 29.01.2015, 10:59 Güncelleme Tarihi: 29.01.2015, 11:06
Etiketler:
Mac macbook air apple store os x Yosemite apple jony ive
OS X Yosemite'de yavaş animasyonlar nasıl düzeltilir?

Yeni işletim sistemiyle alakalı ipuçlarına devam ediyoruz.

Hasan Uğur Nayır

Şu anda yüklü olarak kullandığım eski bir Book Air'ım var. Kullanıcı arayüzüde animasyonlar bir şekilde yavaş olduğunu hissettiriyor. Hatta bir arkadaşım yeni aldığı iMac'inde de şikayetçi olduğum yavaş animasyonu dile getirdi. Bu konuda biraz araştırma yapınca güya 'da çalışan birinin söylediği çözüm kullanıcılar arasında tavsiye edilmiş.

Yosemite'de System Preferences/Accessibility/Display seçeneklerine girince Increase Contrast'a tik atmanız yeterli. Türkçe kullanıyorsanız Sistem özellikleri/Erişilebilirlik/Ekran kısmından ulaşabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra Mac biraz daha kendine geldi, hızlandı. Zaten forumlarda okuduğum kadarıyla çoğu kullanıcı hızlanma olduğunu belirtiyor. Ancak bunu yapınca sevgili Jony Ive'in Yosemite'ta sunduğu şeffaflık bazı etkilerini kaybediyor ve keskinlik hakim oluyor. En azından verimlilik artıyor.

Eğer ben ve başka kullanıcılar gibi arayüzdeki yavaş animasyonlardan şikayetçiyseniz kontrastı arttırma yoluna gidebilirsiniz. Ama şeffaflıktan vazgeçmeniz gerekiyor ve biraz daha keskinliğe alışmanız lazım.

AnaSayfa Toplam kayıt: 25413
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın