| Üye ol | 23 Ocak 2017,P.tesi

'ta özelliğini

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 05.08.2014, 11:29 Güncelleme Tarihi: 07.08.2014, 17:21
Etiketler:
facebook otomatik video oynatma kapatma
Facebook'ta otomatik video oynatma özelliğini kapatma

Birçok kullanıcının son günlerde 'ta en çok şikayet ettiği şey.

Popüler sosyal paylaşım platformu Facebook, her geçen gün biraz daha büyüyor ve yeni özellikleriyle kullanıcılarının karşısına çıkmayı sürdürüyor. Tabii bu özellikler arasında sevilenler olduğu gibi tepkiyle karşılananlar da var. Mesela "video ön izleme" modu gibi.

Mutlaka dikkatinizi çekmiştir. Son günlerde 'taki videolar kendi kendilerine çalışıyor ve eğer izlemek isterseniz üzerine tıklayarak sesli hallerini izleyebiliyorsunuz. Facebook, bir nevi ön izleme modu hazırlayarak videoların daha ilgi çekici hale gelmesini istemiş olabilir, ancak öte yandan özellikle kotalı internet kullananlar için bu pek de iyi bir uygulama değil.

Peki ne yapmalısınız?

Eğer Facebook'a PC'den bağlanıyorsanız. Hemen Ayarlar sekmesine gidin. Ardından sol tarafta en alt köşede "Videolar" başlığını göreceksiniz. Ona da tıklarsanız sizi "Video Ayarları" başlığı karşılayacak ve burada yer alan "Videoları Otomatik Oynat" seçeneğini kapatarak bu ön izleme uygulamasından kurtulabilirsiniz. Ancak...

Bu uygulamanın telefonunuzda da kapalı olmasını istiyorsanız, telefonunuzda da Facebook'un ayarlar kısmına giderek ayrıca nız gerekiyor.

AnaSayfa Toplam kayıt: 20531
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın