| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

cihaz nasıl 'lanır?

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 16.06.2014, 14:23 Güncelleme Tarihi: 16.06.2014, 15:57
Etiketler:
root android google telefon akıllı telefon tablet
Android cihaz nasıl root'lanır?

yapması kolay mı zor mu? Listeden kontrol edip root'lanacak cihazlara bakalım.

Hasan Uğur Nayır

'la tarafından onaylanmamış uygulamalar yüklenebiliyor, firmware değiştirilebiliyor, işlemciye overclock yapılıyor, kısaca her şey özelleştirilebiliyor. Root ortalama bir kullanıcı için kulağa felaket gibi gelse de, bu işle uğraşanlar için sıradan bir kelime. Kingo Root isimli program root yapmayı kolaylaştırıyor. Ama belli bir uyumluluğu var, uyumluluk listesine buradan bakabilirsiniz. Aslında burada meraklılarına kısa şekilde root işleminden bahsediyoruz. Ayrıntılı şekilde daha sonra root işlemini ve sadece root'la kullanılan uygulamaları ele alacağım.

İlk olarak Kingo Android Root isimli root programını indirelim ve yükleyelim.

#Sayfa#

İkinci olarak telefonda USB hata ayıklama modunu etkinleştirin. Android 4.0 ve 4.1'te Ayarlar>Geliştirici Seçenekleri içinde USB hata ayıklama modu bulunuyor. 4.2'de ise Ayarlar>Hakkında>Geliştirici Seçenekleri>USB hata ayıklama modu olarak yer alıyor.

#Sayfa#

Android 4.3 ve sonrasında (Bazı 4.2 sürümleri de dahil) USB hata ayıklama modu açıkta değil. Ayarlar>Hakkında>Yazılım Bilgisi>Build Numarası kısmına gelin. Build numarasına birkaç kere dokunun (Bazılarında 7 kere, bazılarında ise 3-4 kere dokunmak gerekli olabiliyor), "Artık bir geliştiricisiniz" mesajını alacaksınız.

#Sayfa#

Android Root programını çalıştırın ve USB ile telefonunuzu bağlayın. Kısa süre içinde bağlantı olacaktır.

Son olarak Root düğmesine tıklayın ve program gerisini hallediyor. Otomatik olarak yeniden başlatma dahil en fazla 2-3 dakika içinde cihaz root'lanmış oluyor. Eğer root'u kaldırmak isterseniz Android Root'la bunu yapabilirsiniz. Sadece telefonu bağlayıp Remove Root'a basmak yeterli.

Önemli Not: Root işlemi cihazınızı çalışmaz hale getirebilir. Root yapılan cihazlar güvenlik tehditlerine açık hale gelir. Garanti kapsamı dışında kalır. Root işleminde tüm sorumluluk kullanıcıya aittir.

AnaSayfa Toplam kayıt: 19137
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın