| Üye ol | 17 Ocak 2017,Salı

'de kullanın

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 27.11.2013, 14:30 Güncelleme Tarihi: 27.11.2013, 14:30
Etiketler:
dualshock 4 program pc windows windows 8 windows 7 indir gamepad sony ipucu nasıl ds4 to xinput mapper scpdriver
Sony DualShock 4'ü PC'de kullanın

'nin yeni nesil konsolu PlayStation 4 satışa sunuldu ve 13 Aralık tarihinde de ülkemizde olacak. Cihazın en dikkat çekici ve güçlü taraflarından bir tanesini, kontrolör oluşturuyor diyebiliriz.

Sony'nin yeni nesil konsolu PlayStation 4 satışa sunuldu ve 13 Aralık tarihinde de ülkemizde olacak. Cihazın en dikkat çekici ve güçlü taraflarından bir tanesini, DualShock 4 kontrolör oluşturuyor diyebiliriz. Zira sıradan bir 'ten çok daha fazlası. Oyun içi istatistiklerden tutun da yapılan paylaşımlara, bildirimlere ve sosyal medya takibine kadar birçok konuda yardımınıza koşuyor.

Peki Dualshock 4'ü PC'de çalıştırabilir miyiz?

Sony Başkanı Shuhei Yoshida, daha evvel Twitter'da bir takipçisine verdiği cevapta, 'ün 'de temel yönergelere destek vereceğini bildirmişti. Tamam, Share tuşundan tutun da DualShock 4'ün özel yanlarına kadar birçok şeyi PC'de kullanmanız an itibarıyla mümkün değil, ama bu ürünü standart bir gamepad gibi kullanarak PC'de oyunlar oynayabilirsiniz.

Nasıl?

InhexSTER kullanıcı isimli bir cı, DualShock 4'ün PC'de de çalışması için ufak bir yazılım hazırlamış (DS4 to XInput Mapper). Yaklaşık 700KB büyüklüğündeki programı buraya giderek ebilirsiniz.

Dosyayı indirdikten sonra sıkıştırılmış klasörü açıyor ve ScpDriver.exe'ye tıklayarak kurulum gerçekleştiriyorsunuz. Diğer tarafta, DualShock 4'ü de PC'nize tanıtmanız gerekiyor. Bunu Bluetooth veya kablo aracılığıyla USB'den halledebiliyorsunuz ve standart tuşların görevlerini atayarak birçok oyunu oynayabiliyorsunuz.

PCGamer'ın testine göre, Windows 8 ve 8.1'de DualShock 4, Bluetooth aracılığıyla rahatlıkla bağlanıyor ve çalışıyor. Windows 7'de ise, Bluetooth'da sorunların olduğundan ve kablolu bağlantının tercih edildiğinden bahsedilmiş. Yine de bu, sürücülerle alakalı bir durum da olabilir ve herkeste aynı sorun yaşanmayabilir.

AnaSayfa Toplam kayıt: 13483
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın